O prázdninách do Brna. Na projížďku minibusem, cestování časem a festivaly v ulicích

Vydáno: 
10. 6. 2019 14:15

Město Brno nabízí unikátní mix architektury, hudby a gastronomie, který v jiných našich městech jen těžko najdete. V létě jej navíc oživují pouliční festivaly s produkcemi přístupnými zdarma, město můžete poznávat pohodlně při komentované projížďce minibusem a finančně výhodně díky turistické kartě BRNOPAS. Budete-li chtít, můžete v Brně dokonce cestovat časem do 80. let. Vše si předem z pohodlí domova naplánujte pomocí portálu GOtoBRNO.cz, který poradí, co v Brně můžete poznat, kde se pobavit a co ochutnat.

Minibusem nejen za brněnským funkcionalismem

Vyhlídkové jízdy Brnem jsou určeny těm, kteří chtějí město poznat i z jiné perspektivy než pěší a uvítají, že je za novými zážitky doveze pohodlný minibus. Tato oblíbená brněnská atrakce nabízí hned čtyři zajímavé okruhy, díky kterým poznáte víc, než kdybyste chodili pěšky. První nabízí to nejlepší z proslulého brněnského funkcionalismu, zaveze vás mimo jiné k výstavišti, ukáže originální zastávku pouliční dráhy i vilu Tugendhat. Druhý představí město hezky z výšky, prohlédnete si jej z brněnských vyhlídek. Třetí je věnován těm nejzajímavějším brněnským vilám, například Jurkovičově, vile Löw-Beer nebo Stiassni. Čtvrtá vyhlídková trasa se zaměřuje na celé město, které letos oslavilo 100. výročí tzv. Velkého Brna. Takže chcete-li poznat více, než jen brněnské centrum, je tato vyjížďka určena právě vám. Jízdenky jsou k zakoupení v informačních centrech TIC BRNO a minibus vyjíždí na svou trasu z centrálního brněnského náměstí Svobody.

Festivaly v ulicích

Kam v létě na festival? Do Brna! To je totiž městem hudby, vědy a festivalů. Po celé léto přímo ve městě, v jeho ulicích, na náměstích, v parcích, narazíte na koncerty, divadla, happeningy a filmové projekce Festivalu UPROSTŘED, který oživuje známá veřejná prostranství, i ta zapadlejší. Třetí červencový víkend můžete navštívit originální festival Mendel je… včelař. Jemu podobný opravdu nikde jinde nenajdete, neboť Mendel byl jen jeden. Velká narozeninová party představuje známého brněnského vědce, nabízí open air pokusy a koncerty, večer pak světelnou show. Nekonvenční spojení vědy, zábavy a food festivalu ocenily již na několika předchozích ročnících tisíce dětí a dospělých.

Jedno město hudby UNESCO, čtyři srpnové dny, mnoho různorodých míst, desítky koncertů, performancí, happeningů, stovky účinkujících a tisíce hudbymilovných spokojených lidí. To je Maraton hudby Brno 2019, který promění město v jedno velké hudební pódium a díky kterému potkáte hudbu na každém kroku. V centru města postaví velké pódium, na kterém bude po celou dobu festivalu znít mix různých žánrů. V ulicích narazíte na „pokojíky“ pro pouliční muzikanty a na spoustu dalších hudebních produkcí na místech, kde byste je možná nečekali. Pro odpočinek bude připravena chill out zóna, protože koncentrace hudby, radosti a hravosti ve městě bude obrovská.

Poslední z letního čtyřlístku brněnských festivalů, Den Brna,  připomene již 374. výročí úspěšné obrany Brna před švédskými vojsky v době třicetileté války. Můžete se těšit na dobový jarmark, historický šerm, scénickou historickou bitvu, uctění památky velitele obránců Raduita de Souches, pochod vojsk městem, dobové taneční i hudební vystoupení.

Za Osmdesátkami do Brna

Letos na podzim uplyne 30 let od sametové revoluce a Česko čekají na podzim velké oslavy.

TIC BRNO připravil při této příležitosti už nyní speciální retro turistickou nabídku, díky které se v létě můžete na chvíli vrátit do 80. let. V jeho informačních centrech si nakoupíte dárky pro sebe či své blízké z  řady stylových suvenýrů. Jak město Brno, a mnohá jiná města, v době sametové revoluce vypadalo, připomenou tři speciální prohlídkové trasy.

Pěšky se s průvodci můžete projít po klíčových místech tehdejšího stravování nebo si připomenout kde a jak se kdysi nakupovalo. To pod heslem Zn. Bony s sebou. Druhý pěší okruh nese Zn. Klíče s sebou a sleduje tematické linky propaganda, vize a zábava.

Na stařičký autobus Karosa můžete zavzpomínat při jízdě Zn. Jízda retro Karosou, která vás vyveze za mírovými slavnostmi, sídlišti, diskotékou či architekturou.

 

Brno 4. 6. 2019

 

Vyhlídkové jízdy minibusem
Funkcionalismus
Vyhlídky
Slavné vily
Velké Brno

Festivaly v ulicích
Festival UPROSTŘED 21. 6. – 31. 8. 2019
Mendel je… 19. – 21. 7. 2019
Maraton hudby Brno 8. – 11. 8. 2019
Den Brna 15. – 17. 8. 2019

Osmdesátky v Brně
Zn. Bony sebou
Zn. Klíče sebou
Zn. Jízda retro Karosou

www.ticbrno.cz

www.GoToBrno.cz

 

PROSÍME UVÁDĚT JMÉNA AUTORŮ, KTERÁ NAJDETE V POPISKÁCH FOTEK. NENÍ-LI JMÉNO UVEDENO, JE ZDROJEM ARCHIV. DĚKUJEME.

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí