OPEN HOUSE poprvé v Brně

Vydáno: 
6. 4. 2018 13:15

Výjimečná příležitost navštívit místa a nahlédnout do prostor, která nejsou běžně přístupná. To je festival OPEN HOUSE, který TIC BRNO pořádá v sobotu 14. dubna. Zdarma se otevřou dvě desítky míst v centru i mimo něj, některá bude možné projít i s průvodcem. Seznam míst zařazených do festivalu OPEN HOUSE najdete už nyní na portálu GOtoBRNO.cz, registrace pro vstup do budov budou spuštěny 11. dubna.

Zajímá vás, jak uvnitř vypadají architektonicky zajímavé domy? Jak fungují kancelářské a administrativní komplexy? Co zbylo z industriálních staveb? Jak vypadá město ze střech některých domů? „Festival Open House Brno vám do nich umožní přístup. Čekají vás desítky míst. Desítky zážitků. To vše v jeden den. A zdarma,“ vybízí k návštěvě festivalu ředitelka TIC BRNO Jana Janulíková.

Myšlenka tohoto typu festivalu vznikla v Londýně v roce 1992 jako snaha o posílení vztahu laické veřejnosti k místu a městu. V Brně pořádá TIC BRNO pilotní ročník festivalu k otevření turistické sezóny. A půjde nejen o architekturu, ale i o přesah do samotného chodu institucí, které návštěvníkům otevřou dveře.

A na co se mohou návštěvníci OPEN HOUSE těšit? Na hotel Mariott a jeho apartmány, architektonicky oceněné prostory firmy NOTINO, budovu Hasičského záchranného sboru, industriální prostory Mosilany a Impact Hub, funkcionalistickou památku koupaliště v Zábrdovicích nebo dvě prohlídky do kolektorů. A vyhlídky: v areálu BVV z věže pavilonu G, z Alfa Pasáže, z věže Biskupského gymnázia, z teras Divadla na Orlí, ze šestého patra nově postavené budovy ICRC nebo ze sokolského stadionu v Kounicově ulici a mnoho dalšího.

„Festival Open House je určený úplně všem, především místním, kteří chtějí spolu s námi objevit nová brněnská zákoutí. Pokud budete chtít navštívit všechna místa, trasu si dobře naplánujte, doporučuji pomocí naší mapy na webu GOtoBRNO.cz,“ dodává ředitelka Janulíková.

Více informací o místech zapojených do OPEN HOUSE najdete na: https://www.gotobrno.cz/info/open-house-mista/

Ke stažení: 

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí