Postavte se handicapu Z OČÍ DO OČÍ

Vydáno: 
22. 4. 2016 12:00

Portrétní fotografie zachycující nevidomé a slabozraké a jejich kompenzační pomůcky. To je námětem výstavy v Galerii Vaňkovka. Pořadatel Tmavomodrého festivalu - Turistické informační centrum města Brna – zahájil doprovodný program akce právě touto výstavou nazvanou Z OČÍ DO OČÍ.

Různé druhy čteček a lup, elektronické zvukové indikátory hladiny či tabulky pro psaní v Braillově písmu. Jsou to právě kompenzační pomůcky, které zrakově handicapovaným lidem pomáhají odejmout část tmy a nejistoty v jejich každodenním životě.

Nahlédněte prostřednictvím výstavy portrétních fotografií do světa těch, kteří se nemohou spolehnout na svůj zrak. Postavit se handicapu z OČÍ DO OČÍ můžete od 22. dubna až do 1. května 2016 v Galerii Vaňkovka v prostoru kolem fontány.

Autorem fotografií je brněnský profesionální fotograf Janis Voudouragkakis tvořící pod jménem TakaTuka photo.

27. ročník mezinárodního hudebního festivalu dětí a mládeže se zrakovým postižením Tmavomodrý festival se uskuteční od 12. do 15. května 2016. Organizuje ho Turistické informační centrum města Brna společně s TyfloCentrem Brno. Do Brna přijede téměř dvě stě účastníků z České republiky, Slovenska, Polska a dalších zemí.

Ke stažení: 

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí