Předposlední víkend Festivalu RE:PUBLIKA s Jaroslavem Uhlířem, mopedy, velocipedy a folklorem

Vydáno: 
11. 6. 2018 16:15

Víkend ve znamení první republiky a folkloru. Swingové večery, závody mopedů Stadion, sraz veteránů motocyklů Jawa, II. československé všecyklistické hry, světová premiéra audiovizuální instalace České filharmonie, taneční představení Origami i ukázky požárního sportu. Olympijský vítěz Lukáš Krpálek, fotbalová legenda Antonín Panenka v Re:lax zóně, Ondřej Ruml, Jaroslav Uhlíř  a Brno folklorní na Festivalové stage. To vše a mnohem víc bude k vidění a zažití na Festivalu RE:PUBLIKA o víkendu 8‒10/6/2018.

Předposlední festivalový víkend nabízí opravdu nabitý program. Na své si přijdou fanoušci motorek i cyklistiky, milovníci kultury i sportu. Připraveny jsou také vynikající prvorepublikové speciality v Gastrozóně, výborná káva a nauky v Kavárně PRAHA, k vidění jsou dvě světelné instalace – jedna i ve dne, druhá rozzáří věž výstaviště v pátek a v sobotu večer.

Na Divadelní stage proběhne výuka společenského tance první republiky Shimmy, v Re:lax zóně Kartingová akademie. V Literárním salonu divadlo MALÉhRY prozradí Jak na příšery, v kině na výstavišti bude k vidění například Vynález zkázy, Rozmarné léto či Ukradená vzducholoď.

Vyznavači motocyklů mají na výstavišti sraz v sobotu 9/6 a všecyklistické hry od pátku 8/6 do neděle 10/6 nabídnou například Mistrovství Evropy vysokých kol a drezín, setkání historických kol nebo Jízdu elegance v historických kostýmech. 

V neděli 10/6 festival nabídne i další nevšední podívané – představení Origami francouzského tanečního souboru Furinkaï Company / Satchie Noro & Silvain Ohl a ukázky požárního sportu.

Festivalová stage hostí v sobotu a neděli Brno folklorní, které nabídne mimo souborů z Moravy, Čech a Slovenska také účinkující z Rakouska, Maďarska, Chorvatska, Itálie, Ukrajiny, Slovinska, Bosny a Hercegoviny či Polska.

Světová premiéra

V pátek 8/6 se na výstavišti v pavilonu A2 uskuteční také světová premiéra audiovizuální instalace České filharmonie Má vlast – zblízka a nahlas. Vznikla v londýnské produkci, slavnostní zahájení proběhne ve 14.00 a k vidění a slyšení pak bude až do konce festivalu.

Zve návštěvníky do podmanivého světa umění a nejmodernějších technologií, jejichž průnikem je nevšední koláž nabízející nové prožitky při vnímání ikonických děl české hudební literatury.

Vizuální kreace pochází z dílny renomované londýnské společnosti 59 Productions, která se proslavila mimo jiné videoprojekcí pro zahajovací ceremoniál Letních olympijských her v Londýně v roce 2012, spoluprací na celosvětově úspěšném filmovém hitu Válečný kůň či návrhem a kreativní režií výstavy David Bowie je…

Janáčkova Sinfonietta a Smetanova Vltava je také motivem hudebního doprovodu světelné instalace uměleckého studia Hyperbinary na věži výstaviště. K projektu s názvem Prospect složil hudbu Jan Čechtický. „Už na začátku projektu jsme si s autorem světelné instalace Janem Šímou řekli, že bychom rádi šli moderní cestou a použili elektronickou hudbu jako současný výrazový dramatický prostředek, ale s odkazy citací českých klasiků. Proto jsme hledali ta nejzákladnější témata, která bychom měli mít v národním DNA‘, která zná prakticky každý,“ popisuje Čechtický.

Otevřeno již jen do 17/6!

Festival RE:PUBLIKA každý den do 17. června nabízí řadu dalších expozic, výstav, divadel, filmů, koncertů… Otevřena je Gastrozóna s prvorepublikovými specialitami i Kavárna PRAHA s výběrovou kávou, koktejly a domácími nanuky.

Přijít můžete každý všední den od 9 do 21 hodin, v pátek a v sobotu je otevřeno až do 23 hodin.

Prvorepublikový a folklorní víkend (8–10/6/2018) nabídne mimo jiné swingové večery, Brno folklorní, závody mopedů Stadion, sraz veteránů motocyklů Jawa nebo II. československé všecyklistické hry.

Finále grande (15–17/6/2018) přivítá vzácné hosty, v doprovodném programu vystoupí například skupina Buty, Anna K. nebo Michal Hrůza, nebe nad Špilberkem rozzáří ohňostroj a uskuteční se největší československé rande!

Přijďte randit / seznámit se na výstaviště!

Na závěr oslavy století přichází TIC BRNO s originální nabídkou. Upozorňuje, že Festival RE:PUBLIKA je ideálním místem na rande i na seznámení. „Brněnské výstaviště je podle nás až do 17/6 tím nejlepším místem, kam jít v Brně na rande. Nehrozí tu trapné ticho, nemusíte řešit program, k dispozici je kino i kavárna a můžete přijít i odejít prakticky kdykoliv. Od pondělí 11/6 ‒ jedenáctku máme v Brně opravdu rádi ‒ nabízíme také pomoc při seznámení. Zájemci mohou buď nechat vzkaz u nás v infopointu, nebo si tamtéž vyzvednout červený pásek na ruku a potkat se na Festivalu RE:PUBLIKA s těmi, kteří to mají stejně,“ zve na festival všechny, kteří svou polovičku mají anebo ji hledají, tisková mluvčí TIC BRNO Adéla Nováková.

 

V Brně 7/6/2018
www.republika2018.cz

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí