Přivést ke kultuře rodiny s dětmi. To je cílem projektu SPOLU V BRNĚ

Vydáno: 
30. 9. 2015 12:00

BrnoSPOLU V BRNĚ je nový projekt, který nabízí v centru Brna pestrý a zábavný kulturní program pro celou rodinu, navíc za velmi výhodnou cenu. Od listopadu 2015 až do května 2016 se na něm budou podílet významné brněnské kulturní instituce – Národní divadlo Brno, Turistické informační centrum města Brna, Moravská galerie v Brně, Knihovna Jiřího Mahena v Brně a Filharmonie Brno.

Hlavním cílem je přesvědčit zejména rodiny s malými dětmi, aby svůj volný čas netrávily v uzavřených nákupních centrech, ale naopak přišly do společensky žijícího centra města a zhlédly nebo se přímo zapojily do nápaditých, poučných i zábavných operních, baletních, koncertních, výstavních či čtenářských akcí.

Projekt SPOLU V BRNĚchce dokázat, že strávit čas se svými nejbližšími touto netradiční formou se může stát výjimečným společným zážitkem, který upevní rodinné vztahy a přivede ke kulturním aktivitám ty nejperspektivnější diváky – děti.

SPOLU V BRNĚ vzniklo z podnětu ředitele Národního divadla Brno Martina Glasera. Co říká na to, že se během krátké doby podařilo projekt uskutečnit, proč se do projektu zapojily a co nabízí další brněnské instituce?

Martin Glaser, ředitel Národního divadla Brno:
„Při svém nástupu do čela Národního divadla jsem si přál, aby naše instituce byla v Brně činitelem, který spojuje a inspiruje. Projekt rodinného předplatného Spolu v Brně je prvním důkazem, že to jde. A mám radost, že to šlo lehce. Věřím, že stejně lehce, svobodně a inspirovaně se budou cítit i návštěvníci všech akcí. A že v dětských duších společně zažehneme krásnou potřebu vnímat svět jinak než pragmaticky.“

Jana Janulíková, ředitelka Turistického informačního centra města Brna:
„Projekt SPOLU V BRNĚ považuji za úžasný příklad týmové spolupráce top producentů kultury v Brně. Martinu Glaserovi z Národního divadla Brno patří dík za jeho iniciování a všem partnerům za sestavení atraktivní společné nabídky. TIC Brno jako organizace zodpovědná za propagaci destinace, bude i nadále podporovat takovéto společné projekty. Vedle toho, že rozšiřují kulturní nabídku ve městě, jsou vynikajícím produktem pro marketing města. Podle principu synergie budou odměněni všichni zúčastnění, kteří se do SPOLU V BRNĚ zapojili, a kteří takto dokážou oslovit nové návštěvníky. Kdo zde bere jednoznačně nejvíc, je samotný divák, posluchač či návštěvník, kterému jsme společně připravili na ochutnání lákavý koktejl toho nejlepšího z brněnské kultury. Mám z toho velkou radost.“

Jan Press, ředitel Moravské galerie v Brně:
„SPOLU V BRNĚ propojuje instituce spojené nejen městem, kde sídlí, ale také přátelskými vztahy.  To dokazuje zapojení institucí různých zaměření a zřizovatelů. Rádi bychom tuto atmosféru vzájemné spolupráce prezentovali i navenek a nabídli všem našim návštěvníkům výhody, které dobré sousedské vztahy přináší. Brno je nejen krásným místem pro život, ale také kulturním centrem, kde je vždy kam zajít! Věříme, že jde o začátek dlouhé a příjemné spolupráce.“

Libuše Nivnická, ředitelka Knihovny Jiřího Mahena v Brně:
„Knihovnu chceme představit jako moderní komunitní centrum orientující se vedle výpůjční služby i na vzdělávací a relaxační aktivity pro celou rodinu. Kombinace barokního paláce s moderními technologiemi i novými prostory skýtá prostředí pro neotřelé formáty pořadů, při nichž se účastníci stanou spolutvůrci příběhů. V projektu SPOLU V BRNĚ nabízíme nový formát prožitku a věříme, že se knihovna stane místem, kde budou chtít rodiče se svými dětmi trávit svůj volný čas a kde se budou cítit dobře.“

Marie Kučerová, ředitelka Filharmonie Brno:
„Filharmonie Brno v rámci společného projektu nabízí, co jiného než koncert. Koncertem JAK SE DO TOHO TLUČE zaměřeným na bicí nástroje, bude provázet oblíbený moderátor, excelentní beatboxer a pohotový improvizátor Ondřej Havlík. Slovo JAK v názvu vyjadřuje přirozenou dětskou touhu poznávat a učit se. Na tomto koncertu se děti díky bicistům Filharmonie Brno seznámí s bicími nástroji běžně používanými v orchestru, i nástroji nečekanými. Dojde i na sólo pro psací stroj. Scénář koncertu je připraven tak, aby mu rozuměly děti a aby zároveň pobavil i dospělé publikum – rodiče, prarodiče.“

Národní divadlo Brno nabízí v rámci abonentky projektu SPOLU V BRNĚ vstupenky na pohádkový balet Louskáček – 13. 12. 2015 a inscenaci Čarokraj – 9. 1. 2016. V rámci těchto představení má divadlo připraveny speciální bonusy pro dětské návštěvníky.
Příjemné odpoledne mohou rodiny strávit v Moravské galerii. Od 1. 12. 2015 do 30. 5. 2016 mohou vstupné na abonentku využít v Uměleckoprůmyslovém muzeu a Místodržitelském a Pražákově paláci.
Filharmonie zařadila do projektu koncert Jak se do toho tluče aneb Bez rytmu to nejde, který se uskuteční 23. 4. 2016.
Knihovna Jiřího Mahena v Brně pořádá 13. 2. a 12. 3. 2016 Putování za poklady knihovny.
Turistické informační centrum města Brna zajišťuje všem, kteří předloží platnou abonentku možnost zakoupit si za výhodné vstupné jedinečnou výpravu po brněnských ulicích. Komentovaná procházka Příběhy brněnských ulic se uskuteční 7. 11. a 12. 12. 2015 a 9. 4. a 23. 4., 7. 5. a 21. 5. 2016.

Cena abonentky je 690 korun. Pokud se návštěvník rozhodne zakoupit vstupenky na jednotlivé akce zvlášť, zaplatí až 1 830 korun a nebudete mít možnost si koupit zvýhodněné vstupné na výpravy po brněnských ulicích. Počet abonentek určených pro prodej je kapacitně omezen. Abonmá SPOLU V BRNĚ lze zakoupit ve všech spolupořádajících organizacích.

Kontakt: spoluvbrne@ndbrno.cz, 542 158 120.

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí