Rozluštěte šifry Staré radnice

Vydáno: 
16. 6. 2016 11:00

Jako novinka letošní turistické sezóny v Brně přichází současný městský fenomén - šifrovací hra! V sobotu 18. června se můžete na Staré radnici těšit rovnou na dvě – Tajemství Staré radnice a Tmavomodré dobrodružství. Turistické informační centrum města Brna připravilo Šifrovací sobotu.

Zajímavé historické informace zabalené v šifrách a logických úkolech přináší hra Tajemství Staré radnice, kterou si mohou milovníci historie, ale hlavně luštitelé různých šifer a záhad zahrát na brněnské Staré radnici. Touto hrou vede příběh, který nutí hráče si historickou budovu řádně prohlédnout, protože právě v předmětech, obrazech, sochách na Staré radnici mohou být skryty šifry potřebné k řešení úkolů.

Druhá šifrovací hra Tmavomodré dobrodružství hráče zavede do rušných brněnských ulic i klidných parků a umožní vidět město se zavřenýma očima. Je určena nejen nevidomým a zrakově postiženým, ale i lidem, kteří chtějí zažít, jaké je vnímat svět jinak než zrakem. Zažijete Brno v jiné realitě, nikoli virtuální, ale zcela skutečné.

Do her můžete vstoupit v Informačním centru pod krokodýlem v Radnické ulici. Ke hraní je potřeba mít chytrý telefon. Na každém ze stanovišť musí hráči najít kód, buďto v podobě čísel nebo QR symbolu. Nikdo se nemusí bát, že něco nevyřeší. Úkoly pracují s tím, co hráči v místě najdou, možné je i využití nápovědy.

„Hlavním cílem šifrovacích her je pobavit a ukázat město z jiného pohledu. Vezměte proto přátele, rodinu, známé, vytvořte tým a přijďte si 18. června na Starou radnici zahrát. Šifrovací sobota bude i s odměnou pro první přihlášené týmy. Začínáme v 10 hodin,“ zve na Starou radnici vedoucí Městské destinační agentury Petra Kovářová

Cena hry:
Tajemství Staré radnice – 60,- Kč/osoba (v ceně je i vstup do sálů Staré radnice a na věž)
Tmavomodré dobrodružství – 200 Kč/tým

Ke stažení: 

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí