Školáci z brněnské školy v Rozmarýnově ulici získali truhlici markraběte Jošta

Vydáno: 
28. 6. 2016 11:45

Markrabě Jošt a Brno. Od loňského podzimu v Brně jedno z hlavních témat. A zatímco dospělí se baví uměním, nebo spíše na úkor umění, děti se o tomto velmi schopném muži, který byl obratným politikem, ctižádostivě toužil po větší moci i majetku a citelně zasahoval i do záležitostí českého království, dozvěděly něco více díky naší speciální hře pro školní skupiny.

Hlavní cenu – truhlici markraběte Jošta plnou dárků a sladkostí – pak dnes, v úterý 28. června 2016, získali školáci ze Soukromé mateřské školy a základní školy v Rozmarýnově ulici v brněnském Jundrově. Předal jim ji sám markrabě Jošt – průvodce Turistického informačního centra Zdeněk Galandr, který oblékl kostým z období vlády Lucemburků, Karla IV. a markraběte Jošta.

Hra a prohlídky začaly 11. dubna. O truhlici markraběte Jošta bojovalo více než sto školáků. Program hry vždy začínal u jeho jezdecké sochy na Moravském náměstí. Žáci spolu s průvodcem podnikli výpravu po stopách moravských Lucemburků, seznámili se s nejvýznamnějšími představiteli tohoto rodu, dozvěděli se, co měli společného se samotným Karlem IV. a především získali představu o tom, jak Brno a vůbec život v něm ve 14. století vypadaly. Druhá polovina programu se odehrála v Mincmistrovském sklepě, kde se žáci dozvěděli tajemství mincovnictví za dob Lucemburků.

Během celé hry plnily děti úkoly, aby získaly tři klíče a dostaly se tak k zasloužené odměně!

Turistické informační centrum města Brna pořádá prohlídky města s průvodcem pro školní skupiny po celý rok. Každý rok pořádá i speciální hry pro školáky. „Letos jsme však poprvé uspořádali hru, jejímž tématem byli moravští Lucemburkové a připomněli tak i 700. výročí narození Karla IV.,“ doplňuje ředitelka Turistického informačního centra Jana Janulíková.

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí