Tmavomodrý festival boural bariéry ve světě lidí se zrakovým handicapem

Vydáno: 
16. 5. 2016 12:00

Bourat bariéry mezi světem slabozrakých a vidících bylo cílem 27. ročníku Tmavomodrého festivalu. Ojedinělé přehlídky se letos zúčastnily dvě stovky dětí a mládeže z Česka i dalších zemí s různými vadami zraku. Veřejnost se díky festivalu mohla přesvědčit, že i tmavomodrý svět může být plný vjemů - zvuků, chutí, fyzických prožitků.

Každoročním základem přehlídky byly hudební vystoupení mladých účastníků v Sále Břetislava Bakaly. Tentokrát ale Turistické informační centrum jako pořadatel festivalu kladlo větší důraz na doprovodné, zážitkové akce otevřené pro veřejnost.

"Letošní ročník jsme pojali jinak a důležitou součástí programu se staly doprovodné aktivity, které odstartovaly již na konci dubna. Zahrnovaly výstavu Z očí do očí, zážitkové odpoledne v parku na Moravském náměstí Tmavomodrý den nebo šifrovací hru Tmavomodré dobrodružství," uvedla ředitelka Turistického informačního centra Jana Janulíková.

Při Tmavomodrém dni si lidé mohli nasadit brýle simulující zrakové vady a udělat si představu, jak vnímají svět lidé s různým zrakovým postižením. Vyzkoušeli si také kompenzační pomůcky běžné denní potřeby, které nevidomí používají třeba v kuchyni. Modře také po celou dobu festivalu svítila věž Staré radnice.

Na programu festivalu byla i například prezentace výcviku vodících psů a setkání zrakově postižených uživatelů výpočetní techniky s výstavou a přednáškami. Poslední den festivalu se konal benefiční koncert zpěvačky Michaely Noskové, který musel být pro nepřízeň počasí přesunut z nádvoří Staré radnice do Sálu Břetislava Bakaly.

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí