TO JE Brno nejsou klasické informace

Vydáno: 
7. 2. 2017 12:00

„Brno je čím dál vyhledávanější turistickou destinací, zkvalitňování služeb a života ve městě je jednou z hlavních priorit naší činnosti, proto jsme se rozhodli otevřít nové infocentrum TO JE Brno.“ Petra Rusňáková, radní pro marketing a cestovní ruch.

Turistické informační centrum města Brna otvírá nové multifunkční infocentrum TO JE Brno. Jeho náplní je pomoc obyvatelům a návštěvníkům, aby se ve městě cítili jako doma

„Chápeme Brno jako velkoměsto, ve kterém se člověk zároveň snadno cítí jako doma. TO JE Brno vystihuje charakter města, svým konceptem je tu pro všechny, ať už jste v Brně jenom na skok, nebo v něm žijete.“ Jana Janulíková, ředitelka TIC.

Komplexní služby TO JE Brno přesně vystihují nejčastější důvody návštěvy infocentra: nevím, hledám, potřebuji, chci. A tak si kromě tipů na návštěvu památek a výletů do okolí, můžete dát v TO JE Brno kávu, odskočit na WC nebo chvíli počkat na schůzku. Do nabídky TO JE Brno patří také možnost dobít si mobil, připojit se k wifi a koupit designové dárky. TO JE Brno je samozřejmě příjemným prostředím, kde vám rádi v několika jazycích poradí, jak si užít brněnskou pohodu.

„Oproti původním informacím na Staré radnici je na lepším místě, dostanete se k němu pohodlně MHD, pěšky i autem. TO JE Brno se nachází v nových designových prostorách v přízemí parkovacího domu Domini. Na jeho realizaci spolupracoval TIC s Brněnskými komunikacemi a Ateliérem Hrůša,” doplňuje Janulíková.

Staré íčko pod krokodýlem v ulici Radnická zůstane v provozu a jeho nabídka bude rozšířena o publikace brněnských autorů a knihy o Brně samotném.

V běžném denním režimu jsou v provozu TIC po celý rok tři informační centra: IC pod krokodýlem v Radnické ulici, IC na hradě Špilberk a IC na letišti Brno Tuřany. V letní sezóně můžou návštěvníci využít infocentrum Brno je zlatá loďna Brněnské přehradě u přístaviště. K dispozici jsou také Tourist Friendly Pointy, partnerská síť míst, kde návštěvníkům města poskytnou základní informační servis, free wifi, důležité tiskoviny a mapy.

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí