Turistický minibus vyjel do ulic, první jízdu si užily i turistky z Jižní Koreje

Vydáno: 
28. 5. 2015 13:15

Brno - Návštěvníci Brna mají i v letošním roce možnost poznat Brno a jeho památky v rámci Vyhlídkové jízdy turistickým minibusem. Od dnešního dne – 28. 5. 2015 - vyjíždí minibus vždy ve čtvrtek, v pátek a v sobotu v 10.00, 13.00 a v 16.00 hodin ze zastávky uprostřed náměstí Svobody.

Letos bude minibus jezdit osmnáct týdnů až do 26. 9. 2015. Jsou připraveny dvě trasy, které se pravidelně každý den střídají. Hlavní trasa vede z náměstí Svobody kolem kostela sv. Jakuba, Mahenova a Janáčkova divadla, parku Lužánky, Löw-Beerovy vily, Hvězdárny a planetária, brněnského výstaviště, Mendelova muzea, baziliky Nanebevzetí Panny Marie, hradu Špilberk, Moravské galerie, Besedního domu a kostela Jana Amose Komenského. Obě trasy vedou k významné památce období funkcionalismu, nově otevřené vile Stiassni, jejíž zahradu si návštěvníci prohlédnou. V rámci trasy A návštěvníci zavítají také do zahrady vily Tugendhat a v rámci trasy B navštíví přízemí a zahradu Jurkovičovy vily, tedy zahradu jedné z nejvýznamnějších architektonických památek přelomu 19. a 20. století.

Na obou trasách je v turistickém minibusu přítomen průvodce. Pro zahraniční návštěvníky jsou připraveny audioguidy s nahrávkou v anglickém a německém jazyce. První letošní jízdu minibusem po Brně absolvovaly i turistky z Jižní Koreje. „Viděli jsme čtyři nádherné vily a mnoho dalších památek. Brno je nádherné město. Chceme se vrátit na Mendlovo náměstí a k opatství na Starém Brně, okolo kterého jsme jeli. Zajímá nás otec genetiky Johan Gregor Mendel, pracujeme v oblasti genetiky, kvůli němu jsme Brno navštívily. Děkujeme za velmi profesionální výklad pana průvodce,“ uvedla Mi Hjok.

Právě průvodce Zdeňka Galandra mohou turisté v minibusu potkat nejčastěji. „Jízda minibusem má pro turisty přidanou hodnotu v tom, že se dostanou k památkám a zajímavostem Brna, které jsou mimo centrum města a nejsou dostupné pěšky,“ vysvětlil průvodce.

Cena pro dospělého, která činí 190 Kč, zahrnuje veškeré vstupy i průvodcovské služby. Jízdenky si zájemci mohou zakoupit přímo v turistickém minibusu, skupiny nad deset osob si jízdu mohou dopředu zarezervovat v Informačním centru v Radnické ulici.

Více informací naleznete na www.ticbrno.cz  / www.gotobrno.cz

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí