Úspěšné i úplně nové – jarní komentované city tours v plné síle!

Vydáno: 
14. 4. 2016 9:45

Osud královny Elišky Rejčky nebo meteorologa, botanika a zakladatele genetiky Johanna Gregora Mendela. Představení bývalých luxusních rezidenčních čtvrtí Pisárky a Lužánky. Imaginární procházky po místech, která už více než 100 let neexistují, nebo baroko z netradiční perspektivy rozkvětu umění a společenského života v Brně. To vše ukáží průvodci turistického informačního centra v sérii jarních komentovaných city tours. 

Poznávat Brno samozřejmě lze na vlastní pěst, s průvodcem je to ale jiné. Jeho výklad mnohdy zprostředkuje úplně nový pohled na stavby, ulice, zákoutí či historické památky a současně vše zasadí do historických souvislostí. Turistické informační centrum pro letošní rok připravilo rozšířenou nabídku city tours, která zahrnuje ty tradičně oblíbené i zbrusu nové. Tématy se liší, ale cíl mají stejný – představit Brno tak, aby ho Brňané a turisté milovali.

A čím začínáme?

V sobotu 16. dubna představí Jana Amadou spletitou životní cestu královny Elišky Rejčky, dvojnásobné královské vdovy a milenky dvou nejmocnějších mužů v zemi, která našla štěstí až v Brně, po boku zemského hejtmana Jindřicha z Lipé. Průvodkyně se zastaví i na místě jejího posledního odpočinku – v bazilice na Starém Brně.

V neděli 17. dubna provede návštěvníky průvodce Pavel Dvořák po minulých i současných místech spojených s výkonem práva. Podívají se k bývalému Zemskému domu, zavítají k monumentálnímu Justičnímu paláci a neminou ani elegantní budovu Nejvyššího správního soudu, která symbolicky stojí proti Místodržitelskému paláci, v němž našly soudy útočiště po josefínských reformách. Nakonec projdou Novou zemskou sněmovnu, velkolepou novorenesanční stavbu, ve které zasedají soudci Ústavního soudu.

V neděli zařazujeme také nejúspěšnější city tour z předchozích let, procházku jedním z nejkrásnějších židovských hřbitovů v Evropě, kde se nachází téměř devět tisíc náhrobků.

„Brno má co nabídnout a pro jarní city tours jsme se snažili vybrat to nejlepší. Procházky jsou určeny pro turisty, ale také pro Brňany, kteří mají rádi své město a chtějí se o něm dozvědět něco nového,“ říká vedoucí Městské destinační agentury Petra Kovářová a připomíná, že dvě z prohlídek pořádá centrum i v angličtině.

Začátek city tours je vždy ve 14 hodin a vstupenky lze koupit na čtyřech místech – v IC v Radnické 8, na Předprodeji vstupenek v Radnická 2, v pokladně Labyrintu pod Zelným trhem, Zelný trh 21 a v Mincmistrovském sklepě na Dominikánském náměstí. Nově je možné vstupenky objednat také z pohodlí domova prostřednictvím online prodeje.

Vstupné je 100 korun pro dospělého a 50 korun pro děti od 6 let, studenty, seniory a ZTP. Každá city tour je určena pro omezený počet osob, doporučujeme proto zakoupit vstupenky v předprodeji.

Více informací naleznete na: www.ticbrno.cz a www.gotobrno.cz

Přehled jarních citytours:

Úterý 19. 4.                 Z Masarykovy čtvrti do Pisárek
Sobota 23. 4.               Knihkupectví Barvič a Novotný a dívčí škola Vesna
Neděle 24. 4.              Po stopách J. G. Mendela s prohlídkou Mendelova muzea
Sobota 30. 4.               Přemyslovci a Moravští Lucemburkové
Úterý 3. 5.                   Náměstí 28. října
Sobota 7. 5.                 Dvory, dvorky, nádvoří
Sobota 14. 5.               Domovní znamení a pamětní desky
Neděle 15. 5.              Hrnem sošným Brnem
Sobota 21. 5.               Zajímavosti z Tuřan
Neděle 22. 5.              Brněnské baroko
Sobota 28. 5.               Ústřední hřbitov
Sobota 28. 5.               Swedish Siege of Brno 1645 – v angličtině
Sobota 4. 6.                 Brněnské opevnění
Sobota 11. 6.               Počátky města Brna
So 18. 6.                     Functionalism in the City Centre – v angličtině

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí