V centru Brna se „Na prknech, dlažbě i trávě“ představí divadelní umělci

Vydáno: 
4. 6. 2015 12:00

V termínu od 9. do 12. 6. 2015 se v Brně představí divadla a soubory, které svoji tvorbu směřují nejen na podia pod otevřeným nebem, ale také do parků, ulic, městských zákoutí a volných prostor.

Ve čtyřech dnech uvidí Brňané v centru města hned šestnáct představení. Diváci se mohou těšit na vystoupení Městského divadla Zlín s představením Kabaret Astragal v režii Anny Petrželkové, Divadlo Husa na provázku s představením Václav Havel-Prase aneb Václav Havel´s Hunt for a Pig v režii Vladimíra Morávka. Přijedou Buchty a loutky s představením Automat na filmy a Neposlušná kůzlátka, Divadlo Tramtarie s pohádkou O pračlovíčkovi. Brno navštíví také soubor z Petrohradu Wandering Circus of Mr. Pejo s představením Decadence, slovenské Divadlo na hojdačke s pohádkou Žabí král nebo soubor V.O.S.A. Theatre se svým unikátním Vysokým sněním. Teatr Novogo Fronta uzavře letošní ročník festivalu představením Causa Fatalis.

Každý festivalový den půjde v 15 hodin z Radnické ulice směrem na náměstí Svobody průvod umělců Cirkusu LeGrando, který bude připomínat a zvát návštěvníky na odpolední a večerní vystoupení.

„Brno má za sebou jedenáct úspěšných ročníků festivalu Na prknech dlažbě i trávě. Tento festival se v minulých letech stal součástí mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno. My chceme nyní navázat na tradici Prken a znovu do ulic Brna pozvat divadelníky a další umělce,“ vysvětluje produkční festivalu Kamila Havířová.

Ve festivalových dnech nebude z centra města vyloučena městská hromadná doprava. Tramvaje ovšem budou s ohledem na program festivalu jezdit Masarykovou ulicí a přes náměstí Svobody s maximální opatrností. 

Hlavním pořadatelem festivalu Na prknech, dlažbě i trávě je Turistické informační centrum města Brna. Festival se koná pod záštitou Ing. Petra Vokřála, primátora statutárního města Brna a je součástí festivalu BRNO – MĚSTO UPROSTŘED EVROPY.

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí