V sobotu promítáme český film, poprvé s anglickými titulky

Vydáno: 
9. 7. 2015 14:45

Milenky starého kriminálníka. To je film, který Turistické informační centrum města Brna promítá v rámci festivalu Léto na Staré radnici v sobotu 11. července na nádvoří radnice. Je to také první český film, který nabízí divákům s anglickými titulky.

Vlastu Buriana si pamatujeme především díky jeho typickému mluvenému projevu, kterým nás rozesmál ve filmech jako je Anton Špelec, ostrostřelec nebo Ducháček to zařídí. Přesto svůj komediální talent prokázal i v několika němých filmech včetně zmíněných Milenek starého kriminálníka, kde mu po boku stála další velká hvězda němého filmu – Anny Ondráková. Milenky starého kriminálníka jsou parádní akční groteskou plnou originálních gagů, automobilových honiček a hromady vražd.

V rámci letního kina představujeme především to nejlepší z českého filmu od třicátých do sedmdesátých let. Deset projekcí českých filmů si navíc mohou zahraniční diváci užít s anglickými titulky. Například průřez tvorbou Věry Chytilové, Ostře sledované vlaky Jiřího Menzela nebo Hoří, má panenko Miloše Formana.

Za pozornost stojí i čtyři projekce z formátu 16 mm, který je v prostředí letních, ale i běžných kin již unikátem. Diváci se tak mohou přímo seznámit i s mizející formou kinařského řemesla.

Začátky filmů: v červenci v 21.30 hodin, v srpnu ve 21 hodin.

Informace o programu festivalu, letního kina a cenách vstupného naleznete na webových stránkách www.gotobrno.cz/leto.

Kapacita nádvoří Staré radnice je 300 lidí, k dispozici je i občerstvení.

Ke stažení: 

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí