Velké květnové otvírání

Vydáno: 
7. 5. 2020 14:00

Po dlouhých týdnech nuceného klidu ožívají ulice Brna a postupně se otvírají instituce nejen ve městě, ale také v celém kraji. Přinášíme souhrnné informace, kdy a kam se můžete vydat a na co se těšit. Vše samozřejmě při dodržování předepsaných bezpečnostních pravidel.

Dostupné informace a zvýhodněné vstupné na věž Staré radnice a do brněnského podzemí

Důležité informace o dění v Brně a kraji už nemusíte hledat online, můžete se na ně zeptat i osobně. Od konce dubna je opět otevřené infocentrum TO JE BRNO v Panenské ulici, od 4. května pak také „íčka“ pod krokodýlem a na nádraží. Návštěvníci se zatím nejvíce zajímali o agendu vracení vstupenek a také o tištěný měsíčník KAM. Kromě infocenter plánuje TIC BRNO otevřít také památky, které spravuje. A rovnou nabízí zvýhodněné vstupné, které umožní užít si město ještě téměř bez front a davů. Konkrétně 11. května se opět zpřístupní v denním režimu věž Staré radnice. Kromě výhledu, který se neokouká, na 11 dní nabízí možnost návštěvy za zvýhodněné vstupné 1+1 zdarma. Již 8. května v 19 hodin se ale věž Staré radnice rozezní českou státní hymnou v podání Filharmonie Brno. Tato akce bude součástí děkovné kampaně magistrátu města Brna a současně připomene 75. výročí od konce druhé světové války. Přenos bude možné živě sledovat také na Facebooku TIC BRNO.

25. května se dočkají i milovníci podzemí. V běžné otvírací době se dostanete do Labyrintu pod Zelným trhem i do Kostnice u sv. Jakuba, od soboty do neděle pak i do Mincmistrovského sklepa. Do konce května s nákupem vstupenky do podzemí obdržíte také za speciální symbolickou cenu vstupenku na věž Staré radnice.

Velké brněnské květnové otvírání

S nadsázkou se dá říct, že v květnu snad nebude den, kdy se něco neotevře. 11. května se zájemci mohou vydat nejen na věž, ale také do Kina Art a do exteriéru hradu Špilberk. Od 12. května pak také na hradní výstavy a stálé expozice, do Technického muzea v Brně, Moravského zemského muzea, Letohrádku Mitrovských, Domu umění města Brna nebo do Galerie TIC. A hned den poté otevře i Moravská galerie v Brně. Od 15. května bude fungovat Hvězdárna a planetárium Brno, a to za speciální zvýhodněné vstupné. 18. května bude následovat v denním režimu také Kapucínská hrobka. Ještě těžší rozhodování kam vyrazit bude po 25. květnu. V tento den se zpřístupní celý hrad Špilberk včetně kasemat a rozhledny, venkovní i vnitřní expozice VIDA! science centra, již otevřený venkovní areál doplní i vnitřní pavilony v ZOO Brno a také zmíněné brněnské podzemí. Předposlední květnový den přivítá první návštěvníky hrad Veveří a 2. června i vila Tugendhat.

Za hranice města a mimo davy

Pěkné jarní počasí hraje do karet výletům mimo město, do kraje. Na desítky turistických tras a naučných stezek láká Moravský kras, jehož jeskyně se otevřou 25. května. Tipem na rodinný výlet je také Arboretum Šmelcovna na okraji Boskovic. Jedná se o téměř devítihektarový přírodní, naučný a odpočinkový areál s pohádkovými bytostmi, zahradním centrem a zoo koutkem. Památky v Boskovicích včetně Muzea regionu Boskovicka a synagogy budou přístupné od 12. května. Ještě o den dříve se částečně otevře také Muzeum Blanenska a svoji sezónu zahájí i Slovanské hradiště v Mikulčicích. Již nyní se dá vyjet loďkou po Baťově kanálu, do 14. května od pátku do neděle, poté celý týden kromě pondělí. V provozu je také drezína v Ratíškovicích, šlapací drezíny na Baťově vlečce děti milují! Za návštěvu stojí také Znojmo, kde díky pivním a vinným okénkům nehrozí dehydratace, většina památkových objektů a turistických cílů se otvírá v ono magické datum 25. května.

Ať už se vydáte do stále ještě nezvykle klidného města nebo zvolíte výlet za krásami kraje, ověřte si konkrétní informace na stránkách jednotlivých institucí nebo sledujte portály:

www.GOtoBRNO.cz
www.jizni-morava.cz

Brno 7. 5. 2020

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí