Vydejte se s průvodci po stopách Vítězslavy Kaprálové

Vydáno: 
16. 4. 2015 10:00

V sobotu 18. dubna 2015 začíná další ročník oblíbeného cyklu komentovaných procházek s průvodci, které pořádá Turistické informační centrum města Brna. V jarní části procházek letos nabízíme hned na úvod úplně nový okruh věnovaný Vítězslavě Kaprálové. Vydejte se tedy po stopách první dirigentky filharmonie.

Vítězslava Kaprálová, Vitulka, zemřela ve 25 letech. Tehdy ji znaly desítky odborníků a několik tisíc posluchačů v Evropě. Kdyby žila do padesáti, nadšeně by o ní psali kritici po celém světě a její jméno by uměly vyslovovat miliony návštěvníků koncertních síní.

Procházku u příležitosti nedožitých 100. narozenin skladatelky a dirigentky vede průvodkyně Martina Zdražilová. „První zastávkou je dům v Metodějově ulici, kde Vítězslava Kaprálová vyrůstala. Potom zajdeme ke škole, kterou navštěvovala a dál se zastavíme u pamětní desky jejího otce na domě bývalé Hudební školy v Husitské ulici. Trasu v Králově Poli zakončíme v Základní umělecké škole Vítězslavy Kaprálové, kde si prohlédneme výstavu týkající se díla dirigentky,“ popsala trasu průvodkyně Martina Zdražilová.

Procházka trvá 120 minut. Začíná v 10.00 hodin na Palackého třídě 126, před Semilassem.Vstupné: 50 Kč dospělí / 25 Kč děti od 6 let, studenti, senioři, ZTP, ZTP/P / zdarma děti do 6 let. Prodej vstupenek v pokladně Labyrintu pod Zelným trhem, Zelný trh 21, tel. 542 212 892, út - ne 9.00 - 18.00 hodin.

Dubnový program Jarních komentovaných procházek bude pokračovat dalším novým okruhem „Ringstrasse“ - výstavba brněnské okružní třídy (25. 4.), dále pak komentovanou procházkou Židovským hřbitovem (26. 4.), která byla loni několikrát vyprodána a opět novým okruhem „Česká úřednická čtvrť“ (28. 4.).

V květnu a červnu zavedou Jarní komentované prohlídky zájemce na Ústřední hřbitov (2. 5.), vydají se Po stopách Leoše Janáčka (10. 5.), do historického centra města (23. 5.) nebo k vilám v Lipové ulici (26. 5). Zájemce o nejstarší historii města provede Brnem ředitel Archaia Brno David Merta „Počátky města Brna“ (6. 6.) a Libor Vykoupil z Filozofické fakulty Masarykovy univerzity ukáže při procházce s názvem „Bestia triumphans“ (16. 5.) místa, jež se zásadně změnila následkem masivního bourání, přestavby a výstavby na přelomu 19. a 20. století.
Více informací – včetně informace o obsazenosti procházek - najdete na: www.ticbrno.cz.

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí