Vyhlídková jízda turistickým minibusem

Vydáno: 
25. 6. 2014 16:00

Vyhlídkové jízdy uzavřely svoji sezonu 27. září 2014.

Turistické informační centrum města Brna opět připravilo na letní měsíce návštěvníkům města z České republiky i ze zahraničí možnost poznat Brno z paluby turistického minibusu. Při vyhlídkové jízdě poznají další atraktivní místa jihomoravské metropole, která nejsou dostupná při pěší prohlídce historického centra.

První vyhlídková jízda turistického minibusu se koná ve čtvrtek 26. června v 10 hodin dopoledne a této služby budou moci všichni zájemci o krásy Brna, tedy nejen turisté, ale i rezidenti, využívat až do konce září. V minibuse je průvodce, který podává výklad k místům a objektům, kolem kterých se právě projíždí. Výklad je veden v českém jazyce, pro zahraniční návštěvníky jsou k dispozici audioguidy s nahrávkou v anglickém a německém jazyce.

Letošní trasa opět zamíří mimo jiné k významné brněnské funkcionalistické památce – vile Tugendhat, ale novinkou letošního ročníku je prohlídka zahrady, odkud se návštěvníkům naskytne ten pravý pohled na vilu, památku moderní architektury, která je zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Dalším zajímavým objektem, který turisté uvidí, je Jurkovičova vila, jedna z nejvýznamnějších architektonických památek přelomu 19. a 20. století v Brně. Tato vila má pro secesní Brno stejný význam jako vila Tugendhat pro Brno funkcionalistické. Součástí trasy je také další významná stavba funkcionalistického Brna – vila Stiassny. A samozřejmě, že v průběhu vyhlídkové jízdy minibus nemine ani jednu z dominant města -  hrad Špilberk, odkud se naskýtá krásný výhled na celé Brno.

TRASA:

Náměstí Svobody ● Kostel sv. Jakuba ● Kostnice u sv. Jakuba ● Památník Leoše Janáčka ● Park Lužánky ● Vila Tugendhat / s prohlídkou zahrady ● Palác Tivoli ● Dětský domov Dagmar ● Jurkovičova vila ● Hvězdárna a planetárium Brno ● Kostel sv. Augustina ● Vila Stiassny ● Brněnské výstaviště ● Letohrádek Mitrovských ● Mendelovo muzeum ● Bazilika Nanebevzetí Panny Marie ● Pravoslavný kostel sv. Václava ● Hrad Špilberk ● Moravská galerie ● Besední dům ● Kostel Jana Amose Komenského ● Náměstí Svobody


JÍZDNÍ ŘÁD:

Každý čtvrtek, pátek a sobotu od 26. 6. do 27. 9. 2014

Odjezdy z náměstí Svobody vždy v 10.00, 12.30,15.00, 17.30

Jízda potrvá necelé dvě hodiny.

 

CENÍK JÍZDNÉHO:

Dospělí

170,- Kč

Děti do 6 let

zdarma

Děti od 7let, studenti, senioři, ZTP, ZTP/P

 90,- Kč

Rodinné jízdné

420,- Kč

V ceně je zahrnuto vstupné 50,- Kč do zahrady vily Tugendhat. Jízdenky jsou k zakoupení přímo v turistickém minibusu. Jízda se uskuteční od 4 platících osob. Turistický minibus odjíždí z nástupní stanice na náměstí Svobody.

Bližší informace získáte na webových stránkách, na letáčcích a v Informačním centru pod krokodýlem, Radnická 8 (tel.: +420 542 427 150, e-mail: info@ticbrno.cz).

 

Kontakty pro média:

Ing. Alexandra Voňková, tel.: +420 542 427 112, mobil: +420 725 518 130, e-mail: vonkova@ticbrno.cz
Webové stránky: www.ticbrno.cz | www.gotobrno.cz

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí