Výzva: Staň se průvodcem!

Vydáno: 
20. 2. 2018 8:45

Sedm stovek Brňanů a návštěvníků Brna se o uplynulém víkendu vydalo s průvodci do ulic města. V rámci Mezinárodního dne průvodců vypravilo TIC BRNO 18 prohlídek, které představily známá i neznámá místa Brna. Takový zájem o komentované procházky a práci průvodců těší a proto v letošním roce TIC opakuje úspěšnou akci. Výzvu: Staň se průvodcem!

Je Brno vaše srdcová záležitost? Znáte v něm ulice, místa, budovy či příběhy, bez kterých si město neumíte představit? Staňte se průvodcem a ukažte všem svoje Brno!

Vymyslete trasu a všechny potřebné informace vyplňte do 11. března do formuláře, který jsme pro vás připravili na internetových stránkách www.ticbrno.cz.

Od 12. do 18. března se bude pro jednotlivé návrhy hlasovat.

„V sobotu 14. dubna se pak z těch nejzajímavěji navržených procházek stanou opravdové komentované procházky a budou součástí slavnostního zahájení letošní turistické sezony. A jejich autoři se stanou průvodci,“ vysvětluje ředitelka TIC BRNO Jana Janulíková.

TIC samozřejmě „průvodcům neprofesionálům“ pomůže s jejich organizací a propagací, vstupenky na tyto prohlídky si lidé budou moci koupit od 23. března.

Výzvu: Staň se průvodcem! vyhlásilo TIC BRNO poprvé v loňském roce. Sešlo se celkem 13 tras Brnem. Po hlasování se trojicí originálních průvodcovských tras a vítězi výzvy staly prohlídky: Brněnské morytáty, Brno Nr.4, Strach a hnus v Brně. TIC tyto prohlídky představilo 1. dubna při akci MOJE Brno.

Kromě těchto prohlídek zopakuje TIC BRNO vyprodané prohlídky z Mezinárodního dne průvodců. Chcete se vydat Po stopách Jiřího Mahena? Připomenout si Prvorepublikové Brno nebo prohlédnout Vily v Černých Polích? Sledujte informační kanály TIC BRNO, všechny tyto okruhy se objeví v rámci jarní a letní série komentovaných procházek s průvodci.

Podrobnější informace o výzvě a procházkách najdete na www.ticbrno.cz, www.gotobrno.cz.

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí