William Shakespeare a jeho hry: Na Špilberku vyprodáno do posledního místa

Vydáno: 
6. 8. 2015 8:45

Čtyři hry, dvanáct představení a dvě autogramiády – to mají Letní shakespearovské slavnosti v Brně již za sebou. A co vás ještě čeká? Crazy komedie Sen noci svatojanské a nezapomenutelné Veselé paničky windsorské – letos naposledy!

Jdeme do finále!

Ve středu a ve čtvrtek (5. – 6. srpna 2015) čeká na brněnském hradě Špilberk diváky kouzlo magické svatojánské noci. Svatební crazy komedie o věčném bloudění v lese vztahů Sen noci svatojánské nastavuje zrcadlo vývoji vztahu od první zamilovanosti až po manželskou krizi.

V hlavních rolích se představí David Prachař jako Theseus a Oberon, Vanda Hybnerová jako Hippolyta a Titánie, Csongor Kassai jako Egeus a Puk, mladí milenci Hana Vagnerová, Martin Písařík, Zuzana Stavná a Petr Vančura / Lukáš Příkazký, a řemeslníci Josef Polášek a Marek Daniel. Na piáno tento milostný „jamsession“ doprovází Václav Kopta jako Píšťala.

Kultovní Veselé paničky windsorské letos naposledy

Režisér Jiří Menzel propůjčil hře Veselé paničky windsorské opravdové kouzlo. Komediesi za sedm hracích sezón získala srdce Brňanů, někteří představení navštěvovali dokonce s každoroční pravidelností. „Komedie mám rád, protože v nich často zajiskří víc pravdy a moudrosti než v tragédiích, které nám obvykle předkládají pravdy dávno známé,“ říká Jiří Menzel o zábavné hře o ženském důvtipu a hloupé mužské žárlivosti.

Obsazení vévodí Bolek Polívka v roli bonvivánského rytíře Jana Falstaffa, důvtipnou paní Pažoutovou hraje Simona Stašová, její spikleneckou přítelkyni paní Brouzdalovou ztvární Eva Režnarová. Traduje se, že komedii si od Shakespeara objednala sama královna Alžběta, neboť ji v prvním dílu hry Jindřich IV. nadchla postava rytíře Jana Falstaffa a svého oblíbence chtěla vidět příště zamilovaného. Shakespeare její přání splnil i nesplnil: ve Veselých paničkách totiž Jan Falstaff lásku používá hlavně jako nástroj, kterým chce vyřešit svoji „osobní finanční krizi…

„Představení Veselé paničky windsorské byla vyprodána již brzy po spuštění předprodeje. Těší nás, že Brňané mají zájem vyrazit za divadlem ven i s rizikem, že počasí je vždy nejisté. Věříme, že i pro příští sezónu se nám podaří zajistit stejně silná představení,“ dodáváRoman Valla, ředitel spolupořádající agentury Ogilvy & Mather Morava.

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí