XVII. ročník letních folklorních večerů F SCÉNA 2014

Vydáno: 
26. 6. 2014 15:30

Datum konání: 26. 6.  –  25. 7. 2014  BRNO

Přípravy XVII. ročníku letních folklorních večerů F SCÉNA 2014, která se uskuteční v termínu od 26. června do 25. července v Brně, jsou v plném proudu. F SCÉNU tradičně v prvním týdnu zahájí a v posledním uzavře hlavní účinkující, Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ z Brna, který v letošním roce slaví 60. výročí od svého založení. Slavností zahájení se uskuteční 26. června od 20.30 na nádvoří hradu Špilberk, kde společně s ONDRÁŠEM vystoupí také Dětské taneční studio Ondrášek a zahraniční host. 27. června se můžete těšit na jedinečný koncert, kde se společně s Orchestrem lidových nástrojů VUS ONDRÁŠ představí Musica Folklorica se svými hosty. Od této chvíle se již všechna představení přesouvají na nádvoří Staré radnice, kde vždy ve čtvrtek a pátek začínají ve 20.00. V průběhu pěti týdnů s námi budete moct přičichnout k folkloru regionů od západu naší republiky až po východ Slovenské republiky. Prvním hostem bude totiž Folklorní soubor Gaudeamus z Prahy, který se zaměřuje na český folklor, dále uvidíte Folklórní soubor Pentla z Boršic, který zpracovává moravské regiony a na F SCÉNĚ předvede svůj nový program Balady, který připravil v roce 2013 ke svému výročí. Posledním hostem je Folklórny súbor Železiar, který patří mezi nejlepší a nejznámější folklorní soubory na Slovensku a s programem Vichodňarom na dzeku, druhim pre pocechu s ním budeme moci vychutnat krásu východoslovenského folkloru. Stejně jako v minulých letech je F SCÉNA benefiční, výtěžek z každé prodané vstupenky ve výši 30 % bude připsán ve prospěch sbírky vypsané Československou obcí legionářskou na doplnění vybavení Domovů péče o válečné veterány v Praze, Karlových Varech a Olomouci.

 

PROGRAM

hrad Špilberk (20.30 hod.)
26. 6.
VUS ONDRÁŠ
(Brno)
komponovaný program v rámci oslav 60. výročí

 

Stará radnice (20.00 hod.)

27. 6.
Orchestr lidových nástrojů VUS ONDRÁŠ
(Brno) a Musica Folklorica (Velká nad Veličkou)
Vandrovali hudci - společný hudební koncert

3. a 4. 7.
FS Gaudeamus
(Praha)

10. a 11. 7.
FS Pentla
(Boršice)

Balady
17. a 18. 7.
FS Železiar
(Košice, Slovensko)
Vichodňarom na dzeku, druhim pre pocechu

24. a 25. 7.
VUS ONDRÁŠ
(Brno)
Ozvěny - celosouborový program

Představení se konají za každého počasí.
Změna programu vyhrazena.


VSTUPNÉ 150,- Kč

Slevu 20 % mají členové FoS ČR, FOS Jánošík Brno, zaměstnanci MO, senioři, držitelé průkazu TP, ZTP, žáci a studenti. Děti do 12 let mají vstup zdarma.
Výtěžek z každé prodané vstupenky
ve výši 30 % bude připsán ve prospěch sbírky vypsané Československou obcí legionářskou na doplnění vybavení Domovů péče o válečné veterány v Praze, Karlových Varech a Olomouci.

 

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK

Turistické informační centrum města Brna, Radnická 2, Brno, tel.: 542 210 863, e-mail: vstupenkybrno@ticbrno.cz

FOS JÁNOŠÍK Brno, Štefánikova 53a, Brno, tel.: 973 442 820, 730 892 165, e-mail: hurakova@vusondras.cz

 

Pořadateli XVII. ročníku letních folklorních večerů F SCÉNA 2014 jsou Československá obec legionářská a Folklorní sdružení JÁNOŠÍK Brno. Spolupořadateli jsou Turistické informační centrum města Brna, p.o., Folklorní sdružení ČR a Muzeum města Brna, p.o. Uměleckým garantem akce je Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ.

Záštitu převzali Michal Hašek, hejtman Jihomoravského kraje a předseda Asociace krajů ČR a armádní generál Petr Pavel, náčelník Generálního štábu AČR.

Projekt je realizován za finanční podpory Jihomoravského kraje, statutárního města Brna a ÚMČ Brno – Řečkovice a Mokrá Hora.


Děkujeme za podporu:

Generální partner: Trade FIDES, a.s.
Oficiální partneři:
CARDION s.r.o., Vinné sklepy Lechovice, spol. s r.o.
Hlavní partneři:
BAUHAUS, EMUGE-FRANKEN servisní centrum, s.r.o., Pramacom Prague spol. s r.o.
Reklamní partneři:
AURA, s.r.o., Cafe water service s.r.o., Ecolab Hygiene s.r.o., ELMOZ, a.s., ETV security, s. r. o., Ford CARent, a.s., GORDIC spol. s r. o., HUTIRA – BRNO, s.r.o., KPB INTRA s.r.o., Pod Kumstátem, Antonín a Vít Valihrachovi, První brněnská strojírna Velká Bíteš, a.s., VHS plus, Vodohospodářské stavby, s.r.o., Vinařství DVOŘÁČEK LTM, s.r.o., Vinařství Mádl, TIPA Telekom plus a.s., TURBIN s.r.o.
Mediální partneři:
Brněnská televize, Český rozhlas Brno, Radio Proglas, Radio R, SNIP & CO, reklamní společnost, spol. s r.o., Turistické informační centrum města Brna, p.o.

 

www.fosjanosik.cz
www.vusondras.cz
www.facebook.com/pages/Vojenský-umělecký-soubor-ONDRÁŠ/228071587241980

 

Kontakt:
BcA. Gabriela Ševčíková
komunikace s veřejností VUS ONDRÁŠ
+420 973 443 974
sevcikova@vusondras.cz

Ke stažení: 

Inzerce

Kontakt pro média

Kontakt:

Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí

tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

 

Adresa:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

1. poschodí