Brno, co není: Záhada vlnolamu

Akce již proběhla
Týmové hry

Týmové hry – Dneska kanál, zítra nábřeží.

Hra Záhada vlnolamu je šifrovací týmovou hrou, uvedenou magistrátem města Brna v roce 2018 rámci projektu „Brno, co není“. Jarní kolo projektu, do kterého hra patřila, je již za námi, nicméně hru je možné stále absolvovat.

 

REGISTROVAT DO HRY

Jak hrát?

K přihlášení do herního systému je zapotřebí nejdříve registrovat svůj tým. Vytvoří se vám login a heslo, se kterými se následně můžete přihlásit do herního systému. V herním systému najdete všechny důležité pokyny a také do něj budete zadávat všechna hesla, která během daného kola získáte.

HERNÍ BROŽURA KE STAŽENÍ (.pdf)
HERNÍ BROŽURA BEZ OBALU (.pdf - úsporný tisk)


Kromě výše zmíněného budete ke hře potřebovat herní brožuru. Tu je zapotřebí si vytisknout. S původní herní brožurou není možné hru absolvovat. Dále potřebujete dobře nabitý chytrý telefon s připojením na internet, tužku a papír.

 

Stanoviště

Hra Záhasa vlnolamu obsahuje 4 stanoviště. Stanoviště jsou očíslována od 1 a je možné je navštívit pouze postupně. Průchod kolem zobrazuje schéma níže.

 

Schema hry

 

Úkoly

Za vyřešení úkolů na stanovištích získáváte body. Počet získaných bodů se liší podle toho, zda jste úkol vyřešili bez pomoci, vzali si v herním systému nápovědu, či požádali přímo o řešení.

  •     Vyřešení úkolu: +25 bodů
  •     Vyřešení úkolu s nápovědou: +15 bodů
  •     Přeskočení stanoviště zobrazením správného řešení: 0 bodů


Řešením úkolu je vždy jednoslovné smysluplné heslo – v případě, že vám vyjde věta (např. „Heslem je Brno,“), zadáváte jen slovo „Brno“. Pokud zadáte dvě špatná hesla po sobě, další můžete zadat až za 2 minuty. Úkoly spolu vzájemně nesouvisejí, každý je potřeba řešit samostatně.

Většinu zadání získáte elektronicky v herním systému, některé úkoly však mohou vyžadovat i práci s herní brožurkou či dalšími herními materiály. V takovém případě vás však systém upozorní. Vše ostatní, co potřebujete k vyřešení úkolů, najdete v blízkém okolí stanoviště, nebo si to nesete s sebou.

 

Informace o projektech

Na jednotlivých stanovištích vám bude systém odhalovat detaily o projektu, kterého se dané kolo týká, zajímavosti o nové podobě míst, kterými budete procházet. Tato sdělení neobsahují žádné šifry, ale informace z nich můžete při řešení jednotlivých úkolů využít.

 

Fair Play

Neprozrazujte prosím řešení úkolů. Je těžké si hru užít, pokud znáte dopředu řešení šifer. A zároveň vás prosíme, abyste se ke všem herním prvkům chovali ohleduplně.

Děkujeme za respektování pravidel a přejeme, abyste si hru řádně užili!

 

Kontakt

Máte nějakou potíž, případně nám chcete sdělit nějakou informaci o hře? Napište nám na hra@brnoconeni.cz.

Díky!

Inzerce

Detail hry: Záhada vlnolamu

Detail hry: Záhada vlnolamu

Pro koho je hra určena:
Hra je určena pro 2-5 členné týmy. Vznikla primárně pro dospělé hráče, nicméně děti (10+) se do dílčích úkolů dokážou zapojit také. Hra je absolvovatelná i pro týmy s kočárkem.

Obtížnost hry:
Lehká hra (není potřeba mít předchozí zkušenosti z šifrovacích, únikových a jiných her). I tak vás může potrápit. A když nebude vědět, jak dál, můžete si otevřít nápovědu.

Délka hry:
Během hry ujdete 1 km. Věříme, že hru zvládnete přibližně za hodinu.

Potřebné vybavení:
Vytištěnou herní brožuru, plně nabitý chytrý telefon s připojením na internet, tužku a papír.

Správce hry:
Zbyšek Podhrázský, + 420 737 712 893
podhrazsky@cryptomania.cz
 
Kdy můžu hrát?
Tato hra je omezena otvírací dobou míst, kterými prochází.
Hru můžete hrát každý den mezi 10:00 a 22:00. Mimo tuto dobu velmi pravděpodobně není možné hru absolvovat.

Místo startu
Renneská 1a, park