Děkujeme návštěvníkům našich prostor za dodržování nařízení vlády o povinné ochraně dýchacích cest rouškou.

Velké Brno je velké 100 let

Akce již proběhla

V dubnu to je 100 let, co se k Brnu připojilo 21 okolních obcí a 2 města a Brno se stalo Velkým. Rozloha města se tím totiž zvětšila téměř sedmkrát a počet jeho obyvatel vzrostl skoro na dvojnásobek. Oslavte tuto velkou událost – jste zváni na několik akcí.

Velke Brno

Nabýt toho, součástí Brna by nebyly Bohunice, Brněnské Ivanovice, Černovice, Dolní a Horní Heršpice, Juliánov, Jundrov, Kamenný Mlýn, Kohoutovice, Komárov, Komín, Lískovec, Maloměřice, Medlánky, Obřany, Přízřenice, Řečkovice, Slatina, Tuřany, Žabovřesky a Židenice ani Královo Pole a Husovice. Vše přehledně představí webová aplikace (Příběh Velkého Brna v mapě) a také vy se můžete aktivně zúčastnit mapování hranic města v připravované fotosoutěži #VELKEBRNO.

A jak se ještě slaví? Zváni jste na výstavu 100 let Velkého Brna ( 12. 7. – 11. 8. 2019 ) v Křížové chodbě Nové radnice, která vás zavede do časů konce rakousko-uherské monarchie, I. světové války a prvních let Československé republiky,  a na Branky Body Brno ( 16. 5. – 31. 12. ) na Špilberku, které představí historii brněnského sportu. Velkému Brnu je věnován 32. ročník festivalu Expozice nové hudby a připomene si jej také 24. ročník vytrvalostního pochodu Brněnské vokruch vokolo Štatlu ( 31. 5. – 1. 6. ).

Přesně 100 let po založení Velkého Brna,  23. dubna 2019, začnou z časostroje na náměstí Svobody vypadávat kuličky z limitované edice a bude tomu tak 100 dnů.

TIC BRNO připravuje k oslavě výročí speciální komentované prohlídky vybraných městských částí, které se před 100 lety k Brnu připojily, například Řečkovic, Nového Lískovce, Tuřan či Žabovřesk, a novou vyhlídkovou trasu minibusu, která vás zaveze dokonce do většiny z nich!