Slavnostní předání vánočního stromu u hájenky lišky Bystroušky 2013

19. 11. 2013
2:21
Bílovice, hájenka lišky Bystoušky

Stejně jako v předešlých letech vánoční strom Brnu věnoval Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny a svým hlasem v anketě si Brňané sami vybrali ze tří stromů ten, který po celý advent zdobil největší brněnské náměstí. Vítězná šestnáctimetrová jedle ojíněná získala 3464 hlasů. Tradiční slavnostní loučení se stromem u bílovické hájenky lišky Bystroušky proběhlo v úterý 19. listopadu.

Pozdravit Bílovické a rozloučit se se stromem přišli samozřejmě i zástupci organizátorů Brněnských Vánoc, zástupci kraje, Českého červeného kříže, ŠLP Masarykova lesa Křtiny, církve, Bílovic a města Brna. Děti z brněnského Dětského domova Dagmar přišly předvést připravené recitační a hudební pásmo a od místních dětí dostaly darem koš plyšových hraček.

Z titulků: 
Moderrátor Pavel Kováč / Trubači Školního lesního podniku Masarykův les Křtiny / vnuci Rudolfa Těsnohlídka, ing. František Navrátil, Hana Wernerová, MVDr. Jan Navrátil / ředitelka Turistického informačního centra v Brně, PhDr. Petra Kačírková, Ph. D. / ředielka ČČK oblastní spolek Brno–město Ivana Holásková / ŠPL Masarykův les Křtiny – vedoucí kanceláře generálního ředitele ing. josef Buchta / starosta obce Bílovice nad Svitavou Miroslav Boháček / kulturní program: Děti z Dětského domova Dagmar v Brně, Folklórní kroužek Bystrouška při ZŠ Bílovice nad Svitavou, Pavel Kováč a doc. MgA. Šárka Králová, JAMU Brno
Námět a scénář: 
Pavel Štric
Kamera: 
Pavel Štric
Zvuk: 
Pavel Štric
Střih: 
Miroslav Máca
Foto:: 
Marie Schmerková – MmB

Každoročně se na náměstích českých měst v adventním čase rozsvítí vánoční stromy, pod nimiž se konají charitativní sbírky pro potřebné děti. Lidé tak příspěvkem do kasičky či dárkem pro děti z dětských domovů pokračují v tradici, kterou v roce 1924 založil v Brně básník a spisovatel, autor Lišky Bystroušky Rudolf Těsnohlídek.

Inzerce