Tmavomodrý festival 2014

15. 5. 2014 - 17. 5. 2014
10:52
Sál B. Bakaly, Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje, Hrad Špilberk

Tmavomodrý festival je mezinárodní hudební přehlídkou pro zrakově postižené děti a mládež s již dvaceti pětiletou tradicí.

Vrcholem festivalu je veřejná přehlídka vystoupení účastníků v Sále Břetislava Bakaly, která zahrnuje všechny hudební žánry, hru na nástroje, sólový i sborový zpěv.

Součástí festivalu je bohatý doprovodný program, který zahrnuje dvoudenní výstavu kompenzačních pomůcek, setkání zrakově postižených uživatelů výpočetní techniky (organizuje TyfloCentrum Brno, o. p. s.), prezentace škol výcviku vodících psů (organizuje Tyflocentrum Brno, o. p. s. ve spolupráci se Střediskem výcviku vodících psů SONS ČR a Školou pro výcvik vodících psů Adamov) a jarmark arteterapeutických dílen.

Festival nese název podle písně Tmavomodrý svět, jejíž text napsal Jiří Voskovec a Jan Werich a hudbu složil Jaroslav Ježek.

Festival organizuje Turistické informační centrum města Brna, příspěvková organizace (www.ticbrno.cz) společně s TyfloCentrem Brno o.p.s. (www.centrumpronevidome.cz), které se podílí zejména na odborné části festivalu.

Záštitu nad Tmavomodrým festivalem převzal primátor statutárního města Brna Roman Onderka.

Z titulků: 
Pod záštirou primátota statutárního města Brna Romana Onderky | Za finančního přispění Ministerstva kultury | Hlavní mediální partner Česká televize | Produkce: programové oddělení TICmB a Tyflocentrum Brno | Pořadatelé chtějí poděkovat všem organizátorům z TICmB i Tyflocentra Brno, všem sponzorům a dobrovolníkům bez nichž by se festival nemohl uskutečnit | příští rok NASHLEDANOU
Kamera: 
Pavel Štric
Střih: 
Miroslav máca

Inzerce