Vánoce doma i ve světě

Akce již proběhla
10:00
Sál B. Bakaly – velký sál
50 Kč
Dospělý doprovod vstup zdarma – Vstupenky jen na pokladně sálu / REZERVACE NUTNÁ

Výchovný koncert brněnské vokálně-instrumentální skupiny Mošny, určený pro všechny věkové kategorie dětí a mládeže (vhodný jak pro 1. a 2. stupeň ZŠ, tak i pro žáky SŠ), pořádaný TIC města Brna ve čtvrtek 10. prosince 2015 v 10:00 v brněnském Sále Břetislava Bakaly na Žerotínově náměstí 6.

Mošny

V takřka hodinovém programu se děti seznámí s vánočními písněmi našich zemí, ale poznají i některé koledy dalších států Evropy. Velká část pořadu je také věnována americkým vánočním spirituálům. Program je provázen průvodním slovem o původu skladeb, jejich zeměpisným a případně i historickým zařazením.

V pořadu zazní mimo jiné například směs českých koled (Přišlo jsi k nám, Jezulátko, U Betléma dnes Maria, Vondráši, Matóši), latinská pastorela Adeste fideles, americké spirituály Z Betléma se ozývá, Hanba nám či Jméno zná i král, anglická vánoční koleda (s textem Jana Vladislava) Dobrý král Václav, francouzská koleda Narodil se z lásky či latinské Signum (s českým vánočním textem S radostí a s veselostí). Koncert je zakončen společným zpíváním u nás nejoblíbenější vánoční písně Narodil se Kristus Pán.

Skupina Mošny působí na brněnské hudební scéně od roku 1992 a je známá především v oblasti folkové a a-capellové hudby. Svou popularitu získala zejména úspěšnými vystoupeními na celostátních přehlídkách a festivalech (Porta, Zahrada, Folková růže, Prázdniny v Telči, Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou). Skupina dosud vydala pět CD, vedle mnoha pořadů na rozhlasových stanicích se i několikrát objevila na obrazovkách České televize (Dobré ráno, Zahrada, Nedělní ráno, Aport).

V Brně je kromě jiných koncertů můžete například slyšet každý rok na nádvoří Staré radnice (v rámci akce Brněnské kulturní léto) a na jejich tradičním Vánočním koncertu v Sále Břetislava Bakaly. Členy skupiny jsou vedoucí Jiří Mrázek (učitel ZŠ), zpěvačky Alena Milichovská, Kateřina Svobodová a Kamila Šebestová, David Gregor, Jakub Šimáně a flétnistka Petra Kališová Václavíková. Převážná část programu Vánoce doma i ve světě je zachycena na vánočním CD skupiny Mošny s názvem „Od večeře kosti“.

 

Zájemce z řad škol nebo žákovských skupin prosíme o zaslání přihlášky:

Kapacita sálu je 300 míst, rezervace vstupenek je nutná. Dospělý doprovod žáků má vstup vždy zdarma Na koncertech a výchovných pořadech uvítáme nejen školní skupiny, ale i rodiče s dětmi.