BRNOPAS

24. 11. 2017 – 28. 12. 2018
Informační centra

To nejlepší z Brna v jedné turistické kartě. Líbí se vám Brno? Rádi poznáváte zajímavá místa ve městě? Chcete ušetřit? Pokud jste odpověděli třikrát ano, určitě čtěte dál!

Nový Brnopas

BRNOPAS vás provede městem, doporučí místa a události hodné pozornosti, a navíc zajistí zajímavé slevy na vstupném. Tato karta plná výhod se přizpůsobí vašim potřebám. Můžete si vybrat variantu od jednoho do tří dnů s možností přikoupení jízdenky MHD a současně si zvolit nosič – informace lze nahrát na vaši platební kartu nebo na kartu, kterou si půjčíte v některém z infocenter TIC BRNO.

Co konkrétně BRNOPAS nabízí? Jedná se o top brněnské turistické cíle a zajímavá místa, jež by neměl minout žádný návštěvník. Výhodné slevy na vstupném a vstupy zdarma jsou pak lákadlem, kterým se těžko odolá.

Získat BRNOPAS je velmi jednoduché. Online nákup zabere pár minut a veškeré potřebné informace najdete na www.gotobrno.cz. Máte-li raději osobní přístup a chcete kartu vlastnit fyzicky, zastavte se v některém z informačních center.

 

Co konkrétně dostanete:

1. Brožuru BRNOPAS
2. Oficiálního městského průvodce
3. Brožuru Gourmet Brno
4. Tipy na výlety v okolí Brna
5. Pohlednici z Brna dle vašeho výběru

Turistickou kartou BRNOPAS se prokážete u vstupu do daného zařízení a získáte vstup zdarma nebo zajímavou slevu.
Chcete vědět více, prolistujte si brožuru Brnopasu.

 

Hrad Špilberk -20 %

Už jste byli na hradě Špilberku? Pojďte si projít strašidelné kasematy, tedy barokní chodby, které prosluly jako obávaný žalář. Můžete se podívat na aktuální výstavy na zajímavá témata, do stálých expozic o historii Brna nebo vyšplhat na rozhlednu, z níž se naskýtá jeden z nejkrásnějších výhledů na město.

Stará radnice -50 %

Stará radnice je opředena řadou pověstí. Ty nejznámější jsou o legendárním brněnském drakovi a brněnském kole. Unikátní symboly města jsou instalovány přímo v průchodu budovy. Přístupná je také 63 metrů vysoká věž s renesanční helmicí a vyhlídkovým ochozem. Stará radnice je nejstarší a nejzajímavější dochovaná světská stavba v Brně.

Zábavní vědecké centrum VIDA! -100 %

S BRNOPAS DĚTI ZDARMA, DOSPĚLÍ SLEVA 20%. Nejdřív rozpoutat tornádo a ustát zemětřesení, pak si vyzkoušet moderování počasí nebo trénink pilota stíhačky, postavit magnetickou sochu a nakonec zmrazit vlastní stín. To všechno můžete během jediného dne zažít v brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! Na ploše 4600 m² tu najdete více než 170 exponátů, se kterými si můžete hrát a objevovat tak svět kolem nás.

Diecézní muzeum -100 %

Diecézní muzeum na Petrově, sídlící v bývalém kapitulním domě vystavěném na středověkých základech, představuje díla sakrálního umění z Brněnské diecéze. Můžete zde celoročně navštívit stálou expozici Vita Christi – Život Kristův. Vystavené exponáty, mezi něž patří i gotická malba Madony z Veveří, vyprávějí příběh života Ježíše Krista. S BRNOPASem je vstup do stálé expozice ZDARMA.

Vila Tugendhat -100 %

* VSTUP ZDARMA DO ZAHRADY Jedinou brněnskou památku UNESCO a zároveň jednu z nejslavnějších vil na světě nelze při návštěvě Brna vynechat. Unikátní funkcionalistická stavba Ludwiga Miese van der Roha vás nadchne svou jednoduchostí a neokázalou krásou. S turistickou kartou BRNOPAS máte vstup do zahrady vily Tugendhat zdarma. Zahrada je přístupná pouze za příznivého počasí.

Moravská galerie v Brně – Jurkovičova vila -30 %

Jurkovičova vila z roku 1906 je dílem slovenského architekta Dušana Sama Jurkoviče a je zásadní ukázkou jeho dochované práce v ČR. V objektu můžete vidět mimo stálé expozice o umělcově díle také krátkodobé výstavní projekty, nejčastěji zaměřené na design a architekturu. Tato památka má pro secesní Brno stejný význam jako vila Tugendhat pro Brno funkcionalistické.

Moravská galerie v Brně – Místodržitelský palác -20 %

V barokním objektu Místodržitelského paláce, jehož historie sahá až do 14. století, se můžete ve stálé expozici seznámit s uměním od gotiky po 19. století. Jsou zde pořádány krátkodobé výstavní projekty, obvykle zaměřené na staré umění. Svoji domácí knihovnu můžete rozšířit v knihkupectví ArtMap a potom posedět na otevřeném nádvoří nebo v kavárně Morgal.

Moravská galerie v Brně – Pražákův palác -20 %

ART IS HERE! Umění od 20. století po současnost, dvě stálé expozice spojené skluzavkou, umělecké intervence. Krátkodobé výstavní projekty, sochařský park na nádvoří s kavárnou PRAHA, dětská herna, otevřený depozitář soch, galerijní knihovna se studovnou a knihkupectví. To je Pražákův palác Moravské galerie v Brně. Místo pro setkávání a objevování umění. Místo, které žije.

Moravská galerie v Brně – Uměleckoprůmyslové muzeum -20 %

Budova Uměleckoprůmyslového muzea se zaměřuje na prezentaci užitého umění a designu od středověku po současnost. V přízemí a v Respiriu prvního patra jsou pořádány krátkodobé výstavy, Camera dává prostor fotografii. Návštěvu si můžete zpříjemnit v Designshopu nebo na terase muzea s architektonickou instalací a letním barem.

Vila Stiassni -15 %

INTERIÉRY 15 %, ZAHRADA ZDARMA Luxusní prvorepublikovou vilu si nechal pro svoji rodinu postavit brněnský textilní továrník Alfred Stiassni, který oslovil tehdy velmi populárního brněnského architekta Ernsta Wiesnera. Ten v letech 1927–1929 stavbu realizoval a zasadil ji do více než tříhektarové zahrady, v níž nechybí tenisový kurt či bazén.

Letohrádek Mitrovských -20 %

Brněnský letohrádek si nechal postavit hrabě Antonín Arnošt Mitrovský v 80. letech 18. století. Stavba byla určena k odpočinku a schůzkám Svobodných zednářů. Výjimečná freska s exotickými motivy jistě zaujala i císaře Napoleona nebo Františka I., kteří letohrádek navštívili. Dnes slouží památka k pořádání zajímavých výstav nebo svatebních obřadů.

Muzeum romské kultury -100 %

Muzeum nabízí možnost seznámit se s romskými dějinami a kulturou. V interaktivní stálé expozici Příběh Romů objevte v šesti výstavních sálech historii romského národa od jeho prvopočátků až po současnost. Výstava je vhodná pro děti i dospělé. V nabídce je také výklad v anglické jazyce. Návštěvníkům je k dispozici i knihovna se studovnou a muzejní kavárna BENG!

Kostnice u sv. Jakuba -20 %

V Kostnici u sv. Jakuba mají návštěvníci možnost spatřit na vlastní oči unikátní prostory, které byly objeveny při průzkumu podzemí v roce 2001. Z antropologických rozborů vyplývá, že jsou zde pochovány např. oběti středověkých morových ran nebo událostí z doby třicetileté války. Expozice je dokladem způsobu pohřbívání na jednom z největších městských hřbitovů v Brně.

Labyrint pod Zelným trhem -20 %

V hlubokých podzemních prostorách na vás čekají tajemná zákoutí středověkých chodeb a sklepů. Prohlídková trasa počítá s odvážnými objevovateli skrytých podzemních světů a nabídne mnohá překvapení včetně repliky pranýře. Na závěr se v trestnici dozvíte, co čekalo nepoctivé obchodníky. Labyrintem vás ve skupinách provázejí průvodci každých 60 minut. Vstup do labyrintu je ze Zelného trhu č. 21. Pro zahraniční návštěvníky jsou k dispozici audioprůvodci v pěti jazycích.

Mincmistrovský sklep -100 %

Tyto historické sklepní prostory byly objeveny při průzkumu brněnského podzemí v roce 1999. V roce 2007 byl sklep, který byl zbudován patrně pod domem mincmistra Bruna a později Mikuláše od Věže, zpřístupněn veřejnosti a později k němu byly připojeny rekonstruované sklepy Nové radnice. Expozice připomíná dnes již téměř zapomenuté řemeslo ražby mincí v Brně a na Moravě.

Zoo Brno -10 %

Zoo Brno a stanice zájmových činností návštěvníkům nabízí na ploše 38 hektarů jedinečnou příležitost setkat se se zvířaty celého světa a představuje ideální místo pro odpočinek, relaxaci a poznání uprostřed nádherné přírody lesoparku Mniší hory. V současné době je zde k vidění 1700 zvířat. Zoo Brno provozuje Záchrannou stanici pro volně žijící živočichy v Jinačovicích.

Automotodrom Brno -10 %

Česká továrna na adrenalin – výstižněji atmosféru panující na Masarykově okruhu nepojmenujete. Prestižní závodní dráhu najdete uprostřed lesů na okraji Brna blízko městské části Žebětín. Masarykův okruh každý rok hostí Grand Prix České republiky světového šampionátu MotoGP a další motocyklové i automobilové soutěže.

BONGO BRNO -20 %

BONGO BRNO je jedinečný zábavní park pro celou rodinu. Nabízí dětem i dospělým možnost strávit za každého počasí společný čas plný zábavy, pohybu a nejrůznějších her. V hale na ploše 2800 m² se nachází spousta atrakcí, které nabízejí nezapomenutelné zážitky. Každá z nich přitom představuje jiný světadíl či zemi. Za jediný den tak můžete společně uskutečnit dobrodružnou cestu kolem světa.

Atomový kryt 10-Z -25 %

10-Z je kódové označení asi nejutajovanějšího brněnského krytu z doby komunismu pro představitele města a kraje. Vznikl v době nacismu jako úkryt Luftschutzu před americkým a sovětským bombardováním Brna. Mléčný bar Marcela Ihnačáka v krytu je přístupný zdarma a nabízí retro pohoštění i běžný sortiment. Muzeum i bar zaměstnává osoby s hendikepem.

Prohlídky bývalé káznice na Cejlu -20 %

Bývalá krajská věznice v Brně na Cejlu je výjimečný objekt s historií sahající až do konce 18. století. Postupně se objekt, původně situovaný za městskými hradbami, ocitl uprostřed města a málokdo má dnes tušení, že ještě v průběhu 20. století zde docházelo k popravám politických odpůrců nacismu a komunismu. Prohlídky s průvodcem probíhají v pravidelných termínech. Délka prohlídky: 1 hodina.

Exit Game Poklad v labyrintu -20 %

Pro hravé návštěvníky připravilo TIC BRNO novinku. Brněnské podzemí nyní nabízí oblíbený druh interaktivní zážitkové hry – exit game. V Labyrintu pod Zelným trhem vás čeká pořádná dávka adrenalinu. V časovém limitu 90 minut musíte najít poklad a uniknout s bludiště ven. Bude to dobrodružství!

Lázeňské a relaxační centrum Rašínova -10 %

Lázeňské a relaxační centrum Rašínova je moderně vybavené středisko v centru města, které nabízí bazén, vířivku, wellness zónu a solárium. Dále je zde k dispozici posilovna s cvičebním sálem a kavárna nacházející se v prvním patře.

Aquapark Kohoutovice -10 %

Kohoutovický aquapark je jediným aquaparkem v Brně. Vodní ráj na Chalabalově ulici nabízí rekreační bazén s divokou řekou, vířivku, saunu a zejména velký plavecký bazén s šesti drahami. Nechybí dlouhý tobogán a bazén na střeše. Aquapark Kohoutovice láká především rodiny s dětmi. Aktivní odpočinek si můžete vychutnat v posilovně s kavárnou a dětským koutkem v prvním patře.

Mobilní kluziště za Lužánkami -10 %

Areál kluziště nabízí venkovní bruslení, prostor pro přezouvání se skříňkami, zázemí se sociálním zařízením a občerstvení s posezením. Všechny prostory jsou dostupné přímo z ledové plochy i s bruslemi na nohou. Můžete si zde vypůjčit brusle nebo nabrousit své vlastní.

Tematické prohlídky -30 %

TIC BRNO pravidelně nabízí tematicky zaměřené komentované prohlídky. Probíhají vždy v předem daných termínech ve všech ročních obdobích, zpravidla ve víkendových dnech. Prohlídky vedou profesionální průvodci. Délka prohlídky: 2 hodiny.

Turistický MINIBUS – vyhlídkové jízdy Brnem -25 %

Pro návštěvníky města z České republiky i ze zahraničí jsou připraveny komentované vyhlídkové jízdy. Turisté tak mají možnost poznat další atraktivní místa jihomoravské metropole, která nejsou lehce dostupná při pěší prohlídce historického centra. V současné době nabízíme nejoblíbenější trasu – Brněnské vily. Délka jízdy: 2 hodiny.

Šifrovací hra: Tajemství Staré radnice -100 %

Zajímavé historické informace zabalené v šifrách a logických úkolech. To přináší hra Tajemství Staré radnice, kterou si mohou zahrát milovníci historie, ale hlavně luštitelé různých záhad. Hra, ke které je potřeba mít chytrý telefon, provede návštěvníky sedmi stanovišti. Ta jsou rozmístěna nejen po Staré radnici, ale i ve věži, a to tak, aby si hráči užili i výhled na Brno.

Šifrovací hra: Tmavomodré dobrodružství -30 %

Týmová, kreativní a plná zážitků. Taková je nová šifrovací hra Tmavomodré dobrodružství, která hráče zavede do rušných brněnských ulic i klidných parků. Je navíc určena i lidem nevidomým či zrakově postiženým, stírá bariéry a propaguje netradiční formou Tmavomodrý festival.

Cryptomania -20 %

Šifrovací hra? Zajímavá prohlídka? Dobrodružství? Od každého něco! Naše hry CryptomaniaTrails provedou váš tým 2–5 hráčů pomocí šifer, logických úkolů a tajemných předmětů pozoruhodnými místy a příběhy Brna. Nečekejte ale jednoduché hádanky pro děti. Naše hry doopravdy prověří vaše mozkové závity!

Artissimo -15 %

ARTISSIMO zve dětské i dospělé zájemce, kteří chtějí aktivně tvořit a sdílet nápady s ostatními nadšenci. K dispozici jsou vybavené dílny na keramiku, sklo, porcelán a smalt. V Artshopu můžete zakoupit malý i větší dárek nebo upomínkový předmět. Po dohodě nabízí speciální zážitkové kurzy pro jednotlivce i skupiny.

Otevřená zahrada -100 %

Otevřená zahrada v samém centru Brna je ideálním místem pro odpočinek, vzdělání i zábavu. Přijďte se toulat zahradami nebo si s dětmi zahrát hry na interaktivních stanovištích. Naše malá městská farma je obklopená kouzelnou bylinkovou a užitkovou zahradou. Chováme ovce, králíky, slepice a včely.

Elektrikárium -100 %

Elektrikárium vás pobaví i naučí! Zveme vás do první univerzitní interaktivní herny v ČR. Herna vás vtipnou a zábavnou formou seznámí s problematikou elektřiny, elektrotechniky a podobných oborů tak, abyste si udělali představu, jak vše funguje a proč jsou tyto obory tak důležité. Čeká na vás řada interaktivních exponátů. Vítejte v naší herně a užijte si perFEKTní elektrohrátky!

Knihovna Jiřího Mahena -100 %

Druhá největší veřejná městská knihovna v Česku. Nabízí rozsáhlý výběr literatury, tiskovin, hudebnin či přístup k internetu a elektronickým databázím. Půjčuje čtečky eknih, pomůcky pro děti s handicapy, deskové hry či tematické kufříky. Knihovna má pobočky na 35 místech v Brně. Její součástí je i Mahenův památník v Masarykově čtvrti s expozicí o životě a díle Jiřího Mahena.

HaDivadlo -50 %

HaDivadlo si za více jak čtyřicet let své existence v českém divadelním kontextu vybudovalo jméno alternativní divadelní scény. Od počátku se profiluje jako scéna vyhraněné autorské poetiky, náročné dramaturgie a silných tvůrčích osobností. Nachází se v samém srdci Brna, v podzemí funkcionalistické Alfa pasáže.

BRNOPAS – průvodce Brnem, díky kterému ušetříte.

Brnopas
Brnopas
Brnopas
Brnopas

Inzerce