KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

Pestrý mix hudebních stylů etno a world music. Že popisujeme náš největší hudební festival odehrávající se každý červenec u vysokých pecí? Ne! Zveme na brněnský Babylonfest, který zrcadlí různorodé etnické vlivy, jimiž nás obohacují „cizinci“ usazení v našem městě.

Umělecká soutěž To je talent je určena pro všechny mladé zpěváky, básníky, výtvarníky, spisovatele, ale i kapely a hudební soubory z Brna a okolí. Že mezi ně patříte? A že vás láká vystoupit na náměstí Svobody na velkém pódiu?

Letošní Dny evropského dědictví nesou podtitul Společné dědictví, společné hodnoty. TIC BRNO vás v sobotu 15. září 2018 provede čtyřmi dvojicemi architektonicky zajímavých budov a památek, vždy jednou novodobou a jednou starší, které tak objevíte v nových souvislostech.

Již druhý rok mohou návštěvníci Mezinárodního strojírenského veletrhu čerpat v rámci projektu BRNO FAIR CITY mimořádné benefity v restauracích či barech nebo třeba na dopravu.

Ještě než se spustí první vlna podzimních premiér, není na škodu porozhlédnout se, co v září chystají malá brněnská divadla a nezávislé soubory. Dovolte mi vás pozvat do Polárky, BuranTeatru, Divadla Feste a Divadla Líšeň.

Historie brněnského klubu Metro se začala psát v roce 1937, kdy z nově vybudovaného klubu pod Palácem Alfa zněl po nocích jazz… tehdy ještě pod názvem Metro Music Hall.

„Každý stát má zájem, aby jeho občané byli kultivovaní a esteticky vnímaví… Design je sponou mezi vědou, technikou a uměním.“ Karel Kobosil

O tom, že je současná skejtová brněnská scéna neustále živá, není pochyb. Prostor Moravského náměstí oživují (nejen) místní skejťáci téměř celé léto! Ale víte, jak se skejtovalo v 70. a 80. letech v ne úplně příznivé atmosféře tehdejšího komunismu?

Líbila se mi představa, že bych se připojil ke skupině lidí, kteří se někde scházejí a povídají si o knížkách. A taky si z nich čtou. Jenže v Brně žádná taková parta nebyla. Nebo jsem o ní nevěděl. Tak jsem si řekl, že ji založím a bude se jmenovat Čtenářský kroužek.

Na září se těším snad více než na letní prázdniny. Věřím, že ukončí kruté tropické léto a přinese s sebou kouzelné léto babí. Především se ale nemůžu dočkat, až odstartujeme další nabitou sezónu u nás na Leitnerce!

Prázdniny skončily, ale léto si vzít nenechám. Naštěstí i v září v Brně najdu spoustu míst a akcí, kde můžu jíst na čerstvém vzduchu. Stále mě baví venkovní bar Na Brno dobrý! na náměstí Svobody.

Je to tak. Brněnský drak má svou verzi 2018. Ve zcela nové a originální podobě jej uvidíte na aktuální kolekci suvenýrů z dílny TIC BRNO, ve které dominuje souprava z kvalitního českého porcelánu.

Je tady září. Dětem končí prázdniny, rodičům začínají. Přes týden se chodí do školy a do práce, ale co o víkendu? Přece na procházky s TIC BRNO! V září vás zavedou do Brna, které již neexistuje, poznáte kupecké fígle, brněnské vily, zjistíte, kde stávaly hradby, projdete se pivovarem nebo Brnem Židů a Romů.

Začalo září, které je často tím neoblíbeným měsícem, protože prázdniny jsou minulostí a přichází i konec léta. Pokud nejste milovníci podzimu a z blížícího se chladnějšího počasí jste mírně trudomyslní, můžete si zlepšit náladu návštěvou Kina Art.

Od 10. do 13. října proběhne již 59. ročník mezinárodního filmového festivalu krátkých filmů Brněnská 16. Těšit se můžete na hromadu filmů i hostů z celého světa a další doprovodný program. „Je to boj!“, hlásá motto letošního ročníku Brněnská 16.

Součástí výstavy Boží dílo v brněnské Galerii U Dobrého pastýře je i dvacet výletů v rámci České a Slovenské republiky. Cesta s Ondřejem Vinšem z Brna do Prahy podél dálnice D1 je jejím vyvrcholením a povede až do pražské Galerie Fotograf, kde nás po této pouti občerství kurátor Jiří Ptáček.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307