KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

RSS

Kratochvíle umělecké, kavárenské i sportovní
14. 9. 2019
10:00

Některé starší budovy slouží dodnes svému původnímu účelu, jiné své využití časem mění. Letošní Dny evropského dědictví vás provedou po historicky cenných a zajímavých stavbách, které nabízely, či stále nabízí, zábavu. Výstavy, filmy, divadlo, diskuse intelektuálů při kávě, zájmové kroužky, sport – která činnost je ta vaše oblíbená?

Školní procházky s průvodcem

Plánujete-li se svými žáky poznat lépe Brno, nebo je rádi na chvíli předáte zkušené průvodkyni a třeba se také něco přiučíte, doporučujeme školní procházky TIC BRNO. Bude to bavit vaše žáky i vás, uvidíte. V nabídce jsou dva atraktivní příběhy dle stupně ZŠ, doplněné ilustrovaným pracovním sešitem.

Prohlídky kostelů zakončí varhanní sólo z Glagolské mše

Tříměsíční projekt Brno a jeho chrámy zakončí 14. září v bazilice na Starém Brně přednáška našeho předního „janáčkologa“ Doc. PhDr. Jiřího Zahrádky, Ph.D., doplněná koncertem. V září jsou na programu i prohlídky kapucínského kostela a klášterní knihovny či věže kostela sv. Jakuba.

Podzimní radovánky morbidní i pivní
7. 9. 2019 - 27. 10. 2019

Kolikrát znáš Brno, tolikrát jsi Brňanem! Je tady podzim a s ním další série tematických prohlídek konaných pod taktovkou TIC BRNO. K oblíbeným tématům, jako jsou pivovary, renesance, sochy, archeologie, pasáže, funkcionalismus a další, se přidávají čtyři nová: Líšeň, neživá voda, Josef II. a smrt v Brně.

Nechte se svést a svézt

Ať sami nebo se svými blízkými, užijte si jízdu Brnem retro Karosou! Téma zní Osmdesátky v Brně, takže si vyjedete za mírovými slavnostmi, diskotékou či osmdesátkovou architekturou. Vyrazit můžete také na dva pěší okruhy. Umožní vám vrátit se o 30 let zpět, do doby, kdy probíhala sametová revoluce, jejíž kulaté výročí si letos připomínáme.

Už nikdy nebudeme moderní

Právě probíhající výstava v Galerii TIC je kurátorským výběrem šesti výzkumných projektů mladých architektů Davida Helešice, Georgiho Dimitrova, Kateřiny Marečkové, Márie Muškové, Barbory Ochotné, Ondřeje Půčka, Marka Svobody, Kristýny Trojanové a Paulíny Závacké.

Kino Art foto: Oliver Staša

Kino Art dává sbohem kočovnému životu a po dvou letech se vrací do „svého“ na Cihlářskou. Návrat domů po tak dlouhé době se samozřejmě neobejde bez pořádné oslavy. A co si pro vás kino na pátek třináctého a nadcházející víkend připravilo?

Káznice v září žije a plánuje Faktor K.

První podzimní měsíc můžete v Káznici zažít současné poetické hudební divadlo o životě, lásce a smrti, GhettoJam, Mši svatou a akustické lo-fi snění. Zároveň se zde připravuje projekt Faktor K., který má za cíl upozornit na potenciál Káznice jako sídla kulturních a komunitních aktivit.

Xiao Xian. Foto: Short Distribution
9. 10. 2019 - 12. 10. 2019

Letošní 60. ročník mezinárodního festivalu krátkých filmů proběhne v termínu od 9. do 12. října. Téma festivalu i doprovodného programu se bude točit kolem různých forem budoucnosti, přítomni budou tradičně i hosté z různých koutů světa a podíváme se i na možnou budoucnost krátkého filmu ve videohrách.

EKOFILM opět rozproudí Brno
9. 10. 2019 - 12. 10. 2019

Co je to česká příroda? Jsou to lesy, louky, zahrady, parky, jezera, motýli a brouci nebo prostě půda? Pro někoho je příroda truhlík na balkoně, pro někoho nekončící les. Jak by měla vypadat příroda budoucnosti? Chceme, aby i naše děti znaly přírodu tak, jak ji známe my, nebo dáme přednost zástavbě a těžbě?

Festival seriálů
24. 9. 2019 - 29. 9. 2019

Festival seriálů uvede to nejlepší z domova i ze světa. Bylo ho třeba. Sledování seriálů je už nějakou dobu vyhledávaná volnočasová aktivita a jejich obliba prudce roste. Tak proč jim nedopřát trochu oficiální pozornosti? Velkoformátově, kvalitně a v premiéře.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307