KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

RSS

Jste rádi středem pozornosti? Máte rádi lidi a Brno? Nelíbí se vám klasická nabídka turistických průvodců? Chcete ukázat Brno ze svého pohledu? Přihlaste se do výzvy MOJE Brno a staňte se průvodcem ve svém městě.

Brno je městem hudby, což potvrdilo také UNESCO. A my víme, že je i městem mladých hudebních talentů. Ty objevuje umělecká soutěž To je talent a dává jim možnost vystoupit na pódiích v centru Brna. Podmínkou je talent, věk do 21 let a bydliště Brno a okolí.

Osm tisíc spokojených návštěvníků, desítky běžně nepřístupných míst, padesát dobrovolníků. Takový byl festival Open House Brno 2018. Jaký bude ten letošní? Ještě větší a dokonce dvoudenní. Chcete nám s ním pomoct? Těšíme se na vás!

Březen, do Artu vlezem I když 20. března oficiálně začíná jaro, venku je ještě pořád zima. Ta mnohdy nevzbuzuje chuť k návštěvě kulturních akcí, spíše vybízí k zalezení za pec, ale i tak je dobré se občas překonat a někam vyrazit. Kino Art si pro vás připravilo motivaci, a to ve formě nabušeného programu.

Barokní výklenky lemující schodiště objektu Radnická 4 spojují dva výstavní prostory se samostatným programem: Galerii mladých a U Dobrého pastýře. Soustava obloukových výklenků má už sedmým rokem cenné využití. Funguje zde jakási off-space galerie, tzv. „Kontext“, se samostatným programem.

Brněnský videoherní festival Gamer Pie otevírá brány svého třetího ročníku 30. března. Do moderních prostor Impact Hub Brno letos zavítá tradiční porce témat z oblasti herního průmyslu, kultury a akademie, mající za úkol představit svět videoher široké veřejnosti.

Víte, že elektronový mikroskop váží až několik tun? Že třetina celosvětové produkce mikroskopů se vyrábí v Brně? A že díky nim fungují čipy v mobilech nebo porážíme smrtelné nemoci? Právě přínosy a využití těchto přístrojů letos návštěvníkům přiblíží Dny elektronové mikroskopie,

Mezinárodní festival divadelních škol se blíží!
2. 4. 2019 - 6. 4. 2019

Brno, město plné kultury a umění, opět přivítá příznivce divadla z různých koutů světa. Lotyšsko, Rusko, Filipíny – to je jen zlomek toho, co můžete zažít na 29. ročníku Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER.

1. 3. 2019 - 31. 12. 2019

Znáte Brno? A víte, kde stával tzv. hříbek? Kde najdete funkcionalistickou rozhlednu, z níž ale nikam neuvidíte? Kde máme ostrov jak dělaný k procházkám se psy a dětmi? Že se dá pod Petrovem plout ve člunu? V jaké kuchyni si můžete opravit kolo? A kde mají výběh lamy?

Tak jako je u kinematografie již zavedený termín artový film, u divadla bychom se mohli pokusit o totéž. Škatulkování bývá leckdy ošidné, nicméně mé pozvání směřuje do divadelních vod „artových“. Tedy, řekla bych, takových, které vzdorují prvoplánové komerci a podbízivé zábavě.

Říká se, že v Brně se buď děje všechno v jeden den, nebo se neděje vůbec nic. Najít v březnu den, kdy se tady neděje nic, je skoro nemožné. Zato v některé dny je potřeba z bohatého programu opravdu vybírat.

březnu doporučuji k návštěvě hned tři unikátní výstavy, které upoutaly mou pozornost. První z nich je miniretrospektiva Pavla Hayeka v Galerii města Blanska, druhá expozice je ze sbírky FAIT GALLERY s názvem Echo. Třetí výstava nese tajemné označení Na počátku bylo… Pojďte zjistit, co skrývá.

Z mých každoročních doporučení to vypadá, že nechodím do kina na snímky od jiných než velmi starých filmařů. Chodím, leč ani tentokrát neučiním výjimku, neboť z březnové nabídky se nejupřímněji těším na nový film bezmála devětaosmdesátiletého Clinta Eastwooda.

Nevím, zda máte práci, která vás tak naplňuje a baví jako mě nakladatelská činnost v Melvilovi, ale moc bych vám to přál. Jedinou nevýhodou je, že pak nevíte, kde končí práce a začíná život – což je ovšem na další článek… nebo spíše na knihu.

20. března začíná kalendářní jaro, což pro mě znamená i zahájení cyklistické sezóny. Spolu s dcerami a ženou rádi podnikáme cyklovýlety. Věřím, že ani letos tomu nebude jinak.

Pomalu se k nám vplížilo jaro a březen mi vždy dokáže vykouzlit velký úsměv na tváři, protože se po zimním období na menu restaurací začnou po malých krůčcích objevovat první jarní zeleninové výhonky, mladá baby zelenina a barvy pokrmů začínají zářit zelenou barvou jara.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307