KAM v Brně - z obsahu | TIC BRNO, příspěvková organizace

KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

Znáte ten pocit, když vám přijede návštěva a své město si na procházce s nimi užíváte jako turisté? Objevujete nové věci na místech, kolem kterých denně chodíte nebo o kterých ani nevíte? A co to zkusit bez návštěvy? Pro svoji radost? Udělat si zkrátka dovolenou během víkendu a s tím nejprivátnějším ubytováním?

Každým rokem přibývají na brněnské gastroscéně nové podniky. S orientací v nich může Brňanům i turistům pomoci Gourmet Brno, který se koná letos již potřetí a jeho výsledkem je právě průvodce brněnskou gastronomií.

Brněnská přehrada slouží v létě hlavně ke koupání, ale od jara do podzimu k ní míří i mnoho cyklistů. Je totiž rájem pro všechny bikery a příznivce pohodové cyklistiky. Cyklostezku, díky které obkroužíte přehradu, zná spousta lidí, ale proč se nevydat i kousek dál od vody?

Je vám ve městě vedro a hledáte stín pod korunami stromů? Vypravte se na vycházku ve vybrané společnosti. Doprovodí vás při ní Průvodce po Ústředním hřbitově – nová publikace TIC BRNO, která vzešla ze spolupráce s Muzeem města Brna.

Připravte si vějíře, falešné pihy a šaty ve tvaru dortu, které jistě čekají ve skříni na svou příležitost, neboť přichází další pop-up Kina Art! Tentokrát to rozjede ve stylu rokoka, a to se vším všudy. V pátek 13. 7. nasaďte paruku a přeneste se s Kinem Art do doby požitkářství a rozkoše.

Jediné místo, o kterém v současné době víme s jistotou, že skýtá život, je planeta Země. Chytré město budoucnosti možná pluje na vodě a možná letí vesmírem. Boží dílo je jakousi metaforickou iniciací letu, ve které bude možné zažít krásu přírody v její surovosti.

Turistická karta BRNOPAS nabízí nově nejen to nejlepší z Brna, ale i z jeho okolí. Rozšířila svůj záběr na Jihomoravský kraj a výhodně s ní můžete navštívit například zámek Mikulov nebo Archeopark Pavlov.

Pokud je Brno něčím známé po celém světě, je to vedle historických fenoménů Leoše Janáčka a vily Tugendhat i blížící se a stále živá Velká cena České Republiky na Masarykově okruhu. První srpnový víkend to přijedou vedle jezdců potvrdit i zástupy fanoušků nejprestižnějšího motocyklového závodního seriálu MotoGP.

Léto divadlu v Brně a okolí rozhodně přeje. Po nabité divadelní sezóně se přesouvá ven, pod večerní oblohu. Mám radost, že od 22. července se naplno rozjede již třetí ročník Letní scény Divadla Bolka Polívky, u kterého samozřejmě nebudu chybět. Možností, kam v létě zajít za divadlem, bude celá řada.

Čaudy, naházet sem hudební tipy na léto není úplně jednoduchou záležitostí. Ostatně, většina z nás už se vidí na dovolené a za hudbou vyráží na nepřeberné množství evropských fesťáků. Nicméně i v Brně a okolí se najde pár zajímavých akcí. Národní divadlo Brno pokračuje druhou vlnou festivalu Opera na Špilberku.

Přestože léto obecně láká spíše do přírody než do centra měst, i v Brně je mnoho zajímavého k vidění. A pokud se zajímáte o fotografii, neměli byste letní Brno minout. Kam konkrétně za kvalitní fotkou vyrazit?

Letní kino na Špilberku, Scalní letňák, Letní kino Brno-střed a mnohá další letní kina každým rokem spoluutvářejí atmosféru prázdninového nočního Brna. Léto je příležitostí, kdy si můžeme odpočinout od klasických kin a multiplexů a užívat si filmy pod hvězdným nebem, promítané až po setmění.

Kam za knihou v létě? Tak v první řadě samozřejmě na plovárnu, na přehradu, k řece, nebo alespoň na balkón – lehnout si na sluníčko s knížkou a oddat se hřejivým paprskům i hřejivým slovům. To je ten nejjednodušší způsob, jak se vydat v létě za knihou, ale taky dost osamělý.

Muzeum města Brna má ve své správě tu nejvýznamnější historickou dominantu Brna – hrad Špilberk. Prakticky po celé léto se zde bude odehrávat množství kulturních akcí, které stojí za to navštívit.

Horké dny ve městě dokážou být pěkně úmorné, ale pokud tu zůstáváte následující dva měsíce, můžete si je velmi zpříjemnit. Jestli brněnské centrum nabízí zážitky, které si rádi budete opakovat, během poledních obědů mezi pracovní dobou či večerů s typickou letní atmosférou,

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307