KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

RSS

TIC BRNO, přestože se pod jeho názvem skrývá turistický, tady zdaleka není jen pro turisty, ale taky pro Brňáky. Všichni jste srdečně zváni na oblíbené letní aktivity, kterými jsou procházky a projížďky po městě s výkladem profesionálních průvodců

Poznávejte Brno výhodně

Turistická karta BRNOPAS tady není jen pro turisty. Zajímavých slev a vstupů zdarma, které nabízí, mohou využít i Brňané. Karta ušetří čas i peníze, provede městem, vytipuje ta nejzajímavější místa a ti, co nemají „šalinkartu“, určitě ocení i MHD zdarma!

Zahrada vily Löw-Beer je jedním z nejkrásnějších a ne zcela objevených zákoutí Brna. Přitom je prakticky v centru – přes ulici od Lužánek, pod svahem vily Tugendhat, na kterou máte ze zahrady krásný výhled. Proto se zde, stejně jako loni, rozhodlo Kino Art uspořádat letní kino.

Také o prázdninách jste zváni na kulturní program a pravidelné komentované prohlídky do bývalé káznice v Brně na Cejlu. Navštívit toto místo by měl alespoň jednou každý Brňan. Jedná se o místo s pohnutou historií a unikátní architektonický objekt.

Prostor Galerie mladých pro prezentaci mladých umělců vznikl v roce 1967 na popud teoretika umění Igora Zhoře a dosud si udržuje pro výstavní projekty otevřené výběrové řízení (Open Call). V současnosti je tak nejstarším z výstavních prostor Galerie TIC.

Narozeniny Gregora Johanna Mendela, otce genetiky, slavíme i v tomto roce! Jeden z mála letošních festivalů proběhne ve dnech od 17. do 19. července.

Letošní léto cestování zrovna nepřeje, tak co si dát cestu kolem světa díky nabídce brněnské gastronomie? Je jen na vás, zda si ji dáte během víkendu, týdne nebo třeba každý den vyrazíte na oběd „do jiné země“. A místo moře doporučujeme „moře zahrádek“!

Oblíbená městská slavnost proběhne i v roce 2020, a to od 14. do 16. srpna. Klíčovým dnem pro festival Den Brna bude sobota 15. srpna.

Hraní pod nočním nebem za horkých letních večerů je specifická a diváky oblíbená disciplína. V časech po nuceném uzavření divadel získává díky čerstvému vzduchu i punc bezpečí.

Jestli se něco zapíše do hudebních a divadelních milníků tohoto ještě tolik mladého století, domnívám se, že to bude právě léto 2020. V předchozích měsících se díky rozsáhlým opatřením v rámci prevence proti Covidu-19 sáhlo až na pomyslný konec svobody celé světové kultury

Umění ve veřejném prostoru, živé centrum, pouliční představení a tanečky na dlažbě. To je Brno. Zásluhu na této image si může připsat také festival UPROSTŘED, který připravuje po celé léto kulturní program v ulicích zdarma. Letos probíhá 4. ročník, který do dění vtahuje i klubovou scénu.

V polovině prázdnin zažije Brno karnevalové šílenství, ryzí brazilské rytmy a ochutnávku gastronomie. Městem protančí průvod v opulentních barevných kostýmech za doprovodu bubeníků, kteří rozvíří atmosféru až na pokraj euforie. Blíží se Brasil Fest Brno!

Již popáté se během čtyř srpnových dnů centrum Brna promění v hudební metropoli. Od 13. do 16. srpna se můžete těšit na explozi originality a nadupanou směs hudebních žánrů, mezi kterými nebude chybět rock, pop, groove, taneční a romská hudba, opera, folklor,

Pátý ročník festivalu se v důsledku pandemie uskuteční výjimečně „na pokračování“: započne týdnem od 20. do 25. července a završí se ve dnech od 4. do 14. září. Festivalový program přinese na třicet diskusních a kulturních pořadů reflektujících důležitost celospolečenského vyrovnání se s minulostí.

Začátek léta je v Brně spjatý s několika výstavami, kde je nejdůležitějším médiem sdělení fotografie, ačkoli nejde o prezentace profesionálních fotografů. Silný zážitek ze svobodného a hravého přístupu k tvorbě, otevřeného mnoha různým podnětům,

Většina českých filmů, které v létě míří za diváky, se ohlíží zpátky do minulosti. Jde o obnovené premiéry divácky oblíbených letních hitů (čtyřicetileté Postřižiny, třicetiletý Kouř a dvacetiletí Samotáři) a v případě novinky Slávka Horáka o nový pohled na minulost (Havel).

Léto nejvíce vystihuje spousta jídla, pití, festivaly a dovolená. Já si na dovolenou v zahraničí moc nepotrpím, radši objevuji přírodní krásy Česka a sem tam obrážím nějaký ten festival. Letos po dlouhé době strávím léto převážně v Brně, a to už jen proto, že to tu i přes koronavirová opatření ŽIJE!

Ve středu 1. července začíná další ročník Měsíce autorského čtení. Slavnostní zahájení otevře v Brně hvězdný maďarský spisovatel Pál Závada v 19.00 v Divadle Husa na provázku. Následně celý tento velkolepý literární cirkus poběží jedenatřicet dnů bez přestávky.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307