KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

RSS

Rozhodnutí, jestli vše zrušit, nebo se vrhnout do nepoznaných vod, bylo hotové bez váhání. Nádech, výdech a dýchej dál. Svět se změnil, i Brno se změnilo, doslova ze dne na den. A co se v jednu chvíli téměř zastavilo, byl právě turismus.

Káznice LIVE vznikla na jaře letošního roku jako reakce na koronavirovou krizi, která znemožnila řadě tvůrců a umělců přímý kontakt s jejich fanoušky. Živé umění se tak přesunulo na internet a bývalá káznice se stala místem, odkud bylo možné kvalitně vysílat.

Mnozí z vás si možná ani nepamatují, jak vypadaly Brněnské Vánoce před rokem 2015, než nastoupila na post ředitelky TIC BRNO Jana Janulíková, pod jejímž vedením dostaly trhy současnou tvář, která Brno dostala na mapu vyhledávaných turistických metropolí.

Jak zrealizovat festival výtvarné kultury mimo galerie, muzea a školy? Mimo obvyklou síť institucí, eventů a společenství? Touto otázkou jsme se začali intenzivně zabývat ještě před nešťastným uzavřením veškerých kulturních provozů.

Tým BRNO16 to občas s tou volbou tématu přežene. Předloňské Je to boj bylo upřímné (a doslovné), loňské Budoucnosti možná naopak až příliš optimistické. Pro 61. ročník mezinárodního filmového festivalu krátkých filmů bylo zvoleno téma Uprostřed ničeho – a vyplnilo se vrchovatě.

Mezipatra s rokem 2020 přináší mnoho změn. Prostřednictvím 21. ročníku festival pátrá po změně a přehodnocuje, co znamená „svět tak, jak ho známe“. Zároveň také nabízí prostor pro zotavení, reflexi a regeneraci.

Je tady listopad a s ním výročí sametové revoluce. K tomu třicátému vydal TIC BRNO knížku, která ukazuje, jak vypadalo Brno v roce 1989. Je určena především těm, kteří tuto dobu nezažili a jen těžko si umí představit, co všechno tenkrát bylo „normální“,

Letošní podzim dodal TIC BRNO ve spolupráci s Moravským zemským muzeem na trh opravdu originální kuchařku. Na své si v ní přijdou příznivci skladatele Leoše Janáčka, protože díky zápiskům jeho hospodyně nahlédnou do života Mistra,

Tento článek píšu den poté, co většina divadel v České republice rozsvítila majáky české kultury, a podpořila tak iniciativu #kulturunezastavis. To znamená v době, kdy je zakázáno hrát nebo zpívat. Doufám, že číst ho budete v lepších časech!

Rád bych pozval na skvělé koncerty a vynikající hudební zážitky. Rád bych napsal, že se do Brna vrací Placebo nebo třeba Fink. Ale není to možné, koncerty nejsou, ty plánované se ruší a každý další termín je pouze s otazníkem.

Letošní čtvrtý ročník Dáme na vás, participativní rozpočet města Brna, vrcholí. Na jaře obyvatelé Brna podali 134 nápadů, z nichž 95 získalo potřebnou podporu ze strany veřejnosti. Tím pádem postoupilo do posuzování proveditelnosti

Otevřeno – zavřeno – otevřeno – zavřeno – otevřeno? Tahle dvě slova se prohání v mé hlavě a už sama nevím, které z nich v tuto chvíli vede. Je to něco takového, jako když se kočka snaží ulovit svůj vlastní ocásek. Taky je to marnost.

Než se filmové premiéry Chlast, Léto patří rebelům, Pro balík prachů a Smečka stačily alespoň rozhlédnout po prázdných kinosálech, spolu s ostatními říjnovými premiérami je zařízla nekompromisní krizová opatření.

V době, kdy připravuji tento text, má slovo akce zcela jiný – nový – význam. Zapomeňte na davy a tlačenice. Teď máme akce maximálně pro dva lidi. Jaké akce tedy v listopadu doporučit? On-line. Do virtuálního světa se přesouvá tradiční Noc vědců ale i festival kutilství Bastlfest.

Zdá se, že letošní podzim bude poněkud nestandardní. Vycházky babím létem zakončené návštěvou divadla, koncertu, případně romantickou večeří nás nečekají, na výlet můžeme tak leda do lesa a seznam volnočasových aktivit se nám jaksi smrsknul.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307