KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

RSS

Milujete svou drahou polovičku a chcete si užít Valentýna tak, jak jinde než v Brně nezažijete? S hlavou v oblacích, s tím nejlepším jídlem a pitím a s dárkem s originálním brněnským designem? Díky TIC BRNO můžete v tento den, kdy zamilovaní slaví svůj svátek,

Třetí únorový víkend patří tradičně průvodcům a jejich tematickým prohlídkám. Již 17. ročník v Brně velmi oblíbeného Mezinárodního dne průvodců připravil TIC BRNO ve spolupráci s Asociací průvodců ČR.

Není průvodce jako průvodce. Ty papírové (kapesní průvodce městem) vydává TIC BRNO průběžně a k těm nejnovějším, které jsou dostání v informačních centrech zdarma, patří průvodce TO JE: Židovské Brno a Adolf Loos v Brně.

V názvu výstavy se zrcadlí román Eleny Ferrante Geniální přítelkyně, který je velkolepým portrétem vypravěččiny kamarádky. Souvislost populárního románu s výstavou spočívá v portrétování přátel jako specifického literárního i výtvarného žánru.

Bývalá káznice na Cejlu ožije v únoru výstavou fotografií, přednáškou o fenoménu tělesných modifikací, masopustní prohlídkou Bronxu i samotným masopustem. Již tradičně se zde třetí čtvrtek v měsíci uskuteční i mše.

Je zima a nikam se vám nechce, ideální by bylo zachumlat se s čajem do postele. Kino Art má ale únor tak nabitý, že přeci jen doufá, že vás vytáhne ven. A ten čaj si můžete vzít do sálu třeba v termosce.

Tato prestižní fotografická soutěž a následná výstava slaví letos čtvrtstoletí. Výběr fotografií a videí přehledně představuje veřejnosti nejvýznamnější události uplynulého roku a od 15. února jej můžete zhlédnout také v Brně – v Křížové chodbě Nové radnice.

Brno město hudby UNESCO vám přináší nového průvodce hudebním děním města Brna. Stručně mapuje ikonické brněnské osobnosti a počiny v žánrech klasické hudby, opery, operety a muzikálu, jazzu, folkloru, folku a country, rocku a popu, undergroundu, punku a elektronické hudby.

Brno má letos do světa filmu už pěkně našlápnuto. Projekty, na kterých v minulém roce spolupracovala filmová kancelář Brno Film Office, přicházejí na televizní obrazovky i do kin.

Únor bílý, divadla nám sílí, dala by se parafrázovat lidová pranostika. Hraje se na všech brněnských scénách a hustě také premiéruje. Například Městské divadlo Brno nabídne hned dvě zpracování tématu ráje. Ale zastavme se výjimečně u obvykle opomíjené produkce.

Měsíc únor je pro někoho suchým měsícem, ať už z pohledu abstinence od alkoholu či z pohledu kulturní utlumenosti, protože sezóna se začíná teprve rozbíhat. V brněnských klubech to však rozhodně neplatí pro nabídku koncertů v rámci rapové a hiphopové scény.

Měsíc únor je ideální k návštěvám výstav. Venku, pokud nejste zrovna na horách, moc dlouho být nemůžete a kavárenské zahrádky jsou zavřené. Pro ty z vás, kteří chtějí vyrazit ven a rozšířit si obzory, jsem vybral tři výstavy, jejichž autoři si dali záležet, aby zpříjemnili váš aktivní čas.

Kdo chce v únoru jít do kina, důvody proč a nač vyrazit si snadno najde. Ačkoliv ještě v prosinci vypadala nabídka nových filmů docela chabě, distribuce na poslední chvíli posílila o několik novinek. Brněnská kina ovšem nabídnou řadu různorodých alternativ k většinové nabídce.

Jaký skvělý román jste přečetli naposledy? Myslím takový, který vás opravdu nadchl a budete si ho ještě dlouho pamatovat. Já osobně mám jasno. Šlo o tři díly ze sci-fi série Algor od Jana Hlávky a Jany Vybíralové. Knihy mají dohromady 1 852 stránek a byly tak dobré,

Jen co začal nový rok, ten školní už se půlí. Děti čeká týden jarních prázdnin, které si v Brně i okolí mohou užít naplno. I kdyby sněhu nebylo. Nový začátek mohou využít také dospělí, a to v zájmových kroužcích v druhém pololetí. A cestovatelé vyrazí na besedy o různých koutech světa.

Hory jsou daleko, času je málo a tělo si žádá pohyb? Ani v chladných zimních měsících není v Brně nouze o možnosti, jak si zasportovat. A to ať už si chcete dát pořádně do těla, nebo jen lehce procvičit ztuhlé svaly.

Letošní rok je sice přestupný, ale únor zůstává nejkratším měsícem. I to je jeden z důvodů, proč jej mnozí pasují na „suchý“. Ať už jste se rozhodli letošní únor pít nebo ne, za dobrým jídlem se můžete vydat kdykoliv. Co v tomto měsíci neminout?

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307