KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

RSS

Láska kvete v každém věku a po celý rok. Jejími fenologickými vrcholy jsou tradičně 1. květen, kdy líbáme své milované pod kvetoucím stromem, a 14. únor, den svatého Valentýna. Svátek zamilovaných se slaví po celém světě a u nás tomu není jinak.

Čeká nás svátek plný amorů, vkusných hrnků s vyznáním ve všech světových jazycích a samozřejmě romantických filmů. A to si Kino Art přece nemůže nechat ujít.

Galerie mladých, U Dobrého pastýře, Kabinet a konTEXT. Také letošní výstavní program Galerií TIC na Radnické 4 potvrzuje jejich dlouhodobé kurátorské zaměření na dynamické střídání výstavních projektů a „rovnoprávnou“ orientaci jak na začínající, dosud neprověřené autory, tak na etablované umělce.

Není průvodce jako průvodce. Ti z masa a kostí (profese) slaví mezinárodní svátek každý rok 21. února. V Brně si při té příležitosti můžete projít město s profesionálními průvodci už pošestnácté a opět za cenově zvýhodněné vstupné.

Projděte si město s průvodcem v ruce

Není průvodce jako průvodce. Ty papírové (tiskoviny) vydává TIC BRNO průběžně a k těm nejnovějším, které jsou dostání v informačních centrech zdarma, patří průvodce kávou, vínem, pivem, ale také Kam v Brně s dětmi nebo za Alfonsem Muchou.

Proč jezdit na karneval do Benátek, když máme v Brně fašank!
5. 3. 2019
16:00 - 18:00
19:00
Brněnská náměstí a ulice, Tržnice Brno

Brno je městem hudby UNESCO, hudba tu rezonuje ve všech žánrech, folklor nevyjímaje. Karnevaly se v období masopustu konají po celém světě, k nejznámějším patří ty v Benátkách a Riu. Víte ale, že do stejného soudku spadá i náš Fašank?

Bývalý vězeňský objekt na adrese Bratislavská 68 je místem s pohnutou historií i výrazným geniem loci. Přítomnost objektu a aktivity v něm realizované slibují výrazný posun v množství i pestrosti chystaných akcí pod jednotnou hlavičkou Káznice žije.

Únor, alebo po našom február je mesiacom masopustu. Fašiangy, karneval, po moravsky fašang alebo aj ostatky, sú oslavou vítania jari, plodnosti, zabezpečenia hojnosti a vzácnym dedičstvom ľudového divadla našich predkov.

JazzFestBrno, Jazz Brno, Stará Pekárna, Leitnerka, koncertní série Jazz & World Music, jazzový večer Maratonu hudby či Katedra jazzové interpretace na JAMU. Jen těžko bychom v České republice hledali město, kde se jazzu daří tak dobře jako v Brně.

Studený únor je nejlepší čas pro návštěvu muzeí, galerií a výstav všeobecně, protože venku se nedá kromě venčení psa dělat vůbec nic. I když moje tipy mohou působit tradičně a suchopárně, důvtipný čtenář jistě pochopí, že možná naopak představují to „nejšťavňatější“ z toho, co je v Brně právě k vidění.

V plném proudu je plesová sezóna a výroční předávání cen filmového průmyslu, v čele s Oscary, je jednou ze svérázných odnoží plesové kultury. Ať už si o Oscarech a světu, který LA prezentují, myslíme cokoliv, nelze jim upřít to zásadní – zájem o kinematografii, nejen o společenské pozlátko.

5.45. V tolik mi každé ráno zvoní budík, abych ještě před prací stihla svou výpravu za knihami. Nechodím za nimi do knihkupectví nebo do knihovny, ale uvařím si zelený čaj, zapnu počítač a dám si dostaveníčko s příběhy, které sídlí v mojí hlavě.

V únoru jsou jarní prázdniny, a tak mají tento měsíc v hledáčku hlavně děti školou povinné. Mě přijede do Brna navštívit mladší bráška, proto jsem se zamyslela, kam bych jej ráda vzala. Do divadla? Na film? Nebo ho pošlu na tábor?

Únor. To není jen období posledního sněhu a těšení se na jaro. Je to také měsíc, kdy spousta Čechů s oblibou prchá do teplých krajin a vás pak na sociálních sítích trýzní fotkami z tropických rájů. Pokud vás letošní zimu dovolená v exotice nečeká, nezoufejte. Můžete si ji užít i v Brně. Alespoň na talíři.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307