KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

RSS

Kolikrát znáš Brno, tolikrát jsi Brňákem! Podzimní čas láká na další sérii autentických prohlídek konaných pod taktovkou TIC BRNO. Pojďte se s průvodci vydat za příběhy, historickými daty a neobvyklými místy města Brna.

European Heritage Days se konají od roku 1991. Do této evropské akce se tradičně zapojuje i Česká republika a nechybí ani Brno. TIC BRNO pro letošní téma Památky pro všechny vytipovalo několik zajímavých míst, kterými vás o víkendu 17.–19. září provedou průvodci.

Díky nové interaktivní hře s prvky rozšířené reality si můžete hrát s Brnem. Provede vás městem a zábavným způsobem ukáže jeho dominanty i střípky z historie. Celkem 8 míst si můžete projít postupně jako aplikací určenou trasu, ale také je navštívit jednotlivě, ve svém vlastním pořadí nebo z pohodlí domova.

Nevyšla vám návštěva festivalu v Cannes? Přijďte místo toho na BRNO16! Červený koberec sice nenabízí, ale těšit se můžete na kvalitní filmy i příjemně uvolněnou atmosféru.

V Galerii mladých brněnské Galerie TIC se v době 7. září až 9. října můžete potkat s mytickou postavou fauna. K vidění je výstava Faunův bál maďarského umělce Gideona Horvátha, která vznikla ve spolupráci s kurátorkou Flórou Gadó.

S koncem prázdnin opět bývalá káznice na Cejlu ožívá kulturním programem. V tomto objektu s neopakovatelným geniem loci vás čeká koncert, divadlo a vrací se i oblíbené mše svaté celebrované Janem Hanákem.

Festival pojmenovaný podle písně Jaroslava Ježka a Voskovce a Wericha patří dětem a mládeži, které se namísto zrakem nechávají vést hudbou. Festival s třicetiletou tradicí boří neviditelnou bariéru mezi světem vidících a zrakově postižených, tak si jej nenechejte ujít.

Projekt Brno INdustrial je v plném proudu. Významnou brněnskou historii textilního průmyslu můžete poznávat mnoha možnými způsoby, a dokonce se i aktivně zapojit do vzpomínkové databáze.

Vydejte se minibusem za paláci průmyslové aristokracie, legendami brněnského sportu, funkcionalismem, vyhlídkami nebo slavnými vilami a poznejte kus vašeho města s průvodcem a netradičně „jízdmo“.

Brno má nové infocentrum, které přijede za vámi. Jak je to možné? Jedná se totiž o ekologické auto, elektromobil, který se po otevření promění v přívětivé a moderní informační centrum.

Září je měsícem, který v Artu pravidelně patří festivalům. A ani tento rok nebude výjimkou! A jaké akce bude kino hostit tentokrát?

Zářijové dny ohlašují kromě konce léta také stále trochu nejistou divadelní sezónu. Doufáme, že v následujících dnech a měsících se opět zvednou opony a diváci zaplní hlediště. Ansámbly, které mohly v době lockdownu hrát tak akorát pro sebe, již netrpělivě vyhlíží návrat před milované publikum.

Můj hudební život je rozkročen mezi dva hudební žánry, a to jak posluchačsky, tak i interpretačně. První žánr by se dal pojmenovat jako indie či alternativa, druhým mým hudebním domovem je opera a klasická hudba. Snad vás moje tipy na brněnské produkce právě v těchto dvou žánrech navnadí.

Nejsem ani kritik ani teoretik výtvarného umění, proto jsem si v první chvíli, kdy jsem byla vyzvána pozvat v této rubrice čtenáře na výstavy, přišla poněkud nepatřičně. Faktem ale je, že umění, včetně toho výtvarného, sleduji už dlouho.

Měsíc září nabídne rovnou několik akcí a filmových premiér, na které se můžete těšit v našem kině. Ráda bych vás pozvala na oficiální ozvěny MFF Karlovy Vary – Šary Vary, které budou probíhat v období 28. srpna až 3. září.

Září tradičně patří dětem. Plny zážitků a jehličí ve vlasech se vracejí z prázdninových dobrodružství s vůní táboráku, jen aby zasedly (letos snad už prezenčně) do tvrdých školních lavic. Ani z nich to ale do přírody nemusí mít daleko.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307