KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

RSS

Proč nechávat poznávání Brna jen na dny, kdy za vámi přijede návštěva nebo máte na prázdninách vnuky? Využijte prázdninové nabídky TIC BRNO a vydejte se městem na procházku s profesionálním průvodcem nebo si jej projeďte minibusem či dokonce historickým autobusem Karosa.

Tomáš Pavlacký je absolventem sochařského ateliéru Michala Gabriela brněnské FaVU. Oblast jeho zájmu přirozeně spadá pod oblast 3D modelování a 3D tisku.

Kino Art bude po celou dobu prázdnin plné očekávání. V pátek 13. září jej totiž čeká oslava, na kterou jste i vy srdečně zváni. Slavit se bude návrat na Cihlářskou, ale i 100 let Artu!

Přestože se v letních měsících přesouvá kulturní program především do ulic města, bývalou káznici můžete navštívit díky sobotním komentovaným prohlídkám. Pro vás bude v parních měsících chládek určitě příjemným, ale zavzpomínáte zde na doby, kdy tomu tady ani v létě tak nebylo.

Ať už motorky a jejich fanoušky máte nebo nemáte rádi, oni Brno prostě milují. A přijedou v srpnu zase. Grand Prix České republiky je světový podnik a také největší sportovní událost v tuzemsku.

Co je to BRNOPAS? Turistická karta plná výhod, kterou čeká druhá turistická sezóna. Je určena nejen turistům, ale i místním, kteří díky ní mohou získat řadu finančních výhod a tipů, jak trávit volný čas.

Turistický portál GOtoBRNO.cz se brzy rozroste o novou rubriku. V současnosti tu turista najde praktické informace k pobytu, může si rozšířit znalosti v rubrice „Poznejte“, pod „Ochutnejte“ objeví digitalizovaného průvodce místní gastronomií GOURMET BRNO

Konec sezóny v Brně rozhodně neznamená, že by v červenci a srpnu naplno vypukly „divadelní prázdniny“. Letní scény a festivaly lákají diváky na bohatý program, výrazné herecké osobnosti i jedinečnou atmosféru příjemných večerů pod širým nebem.

Léto je časem, kdy městské kluby zavírají své dveře, odpočívají a nadechují se na novou, podzimní sezónu. Koncerty se ale přesouvají pod širé nebe a lákají ven z města. Často se dá vyjet jen kousek za městské hradby a užít si skvělou muziku. Mám tu pro vás pár tipů.

Jedno město hudby UNESCO, čtyři srpnové dny, mnoho různorodých míst, desítky koncertů, performancí, happeningů, stovky účinkujících a tisíce hudbymilovných, spokojených lidí.

Spojením originální zábavy, nevšední gastronomie a interaktivního vzdělávání představuje TIC BRNO brněnského vědce a zakladatele genetiky na unikátním brněnském festivalu, který si určitě nenechte ujít. Na celodenní narozeninovou party světoznámého vědce G. J. Mendela

Tak k tomu autorskému čtení… Od té doby, co se pořádá MAČ, četl jsem skoro vždycky. Možná dokonce ani nevím, byl-li někdo, kromě pořádajících Větrných mlýnů, to jest pánů Minaříka a Řehoříka, víckrát než já — ale třeba jsem příliš pyšný. Pro mě to bylo vždycky velmi užitečné, z několika důvodů.

Mnoho galerií i experimentálních výstavních prostor zahájilo svůj letní režim, takže toho, co je a bude v létě v Brně k vidění, není mnoho. I tak se ale místa, kam zajít za uměním, najdou.

Co je léto? Léto jsou kamarádi, příroda, výlety, dovolená – a taky parádní jídlo. Pro mě sice léto znamená především vrchol pracovního roku, takže na dlouhé výlety nebo dovolenou nemám čas, o to víc ale investuju do dobrého jídla.

Že to v Brně filmem žije, filmoví fanoušci a návštěvníci kin vědí. Ti více zainteresovaní vědí také to, že Brno má vlastní filmovou kancelář, filmový fond nebo speciální turistický okruh Poznej Brno a okolí ve filmu. Letošní léto tak ve městě zažijete festivaly, premiéry i natáčení.

Hrad Špilberk je brněnskou dominantou a zvlášť o prázdninách by jej neměl vynechat žádný návštěvník ani občan města. Muzeum města Brna zde pořádá výstavy a také hostí nepřeberné množství kulturních akcí,

Čtvrtý ročník průvodce brněnskou gastro- scénou je tady. Letos se s ním můžete vydat vedle zavedených kategorií restaurace, bistra, kavárny, cukrárny, vinárny, pivnice a bary i na luxusní „fine dining“ večeři

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307