KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

RSS

Po osmi letech od uzavření se legendární hotel Avion otevře veřejnosti. Od 4. do 7. října přivítá návštěvníky největší brněnské přehlídky designu Brno Design Days. Ta má za cíl šířit a prohlubovat povědomí o designu a představovat jeho přínos pro běžný život i podnikání.

Letošní filmový festival EKOFILM bude o vodě
11. 10. 2018 - 13. 10. 2018
Univerzitní kino Scala, další místa

Nejstarší environmentální filmový festival ve střední Evropě EKOFILM míří do Brna. Od 11. do 13. října bude v kině Scala a Otevřené zahradě Nadace Partnerství soutěžit o přízeň poroty i diváků 25 filmů z 12 zemí světa.

Prototyp spojí umění a technologie. Makeři, hlaste se!
16. 11. 2018 - 18. 11. 2018
Brněnské výstaviště, pavilon A

Festival Prototyp je tradiční akcí brněnského podzimu, která nevšedním způsobem obohacuje kulturní dění v moravské metropoli. Vzdělává a propojuje totiž lidi z oblasti umění, vědy a technologií. Letos nově představí také komunitu MAKERS.

Galerie TIC představí německého kreslíře a grafického designéra Andrease Töpfera. Výstava Backbone (Páteř) pod kurátorským vedením Kataríny Hládekové je jeho vůbec první prezentací v Česku. Má za cíl představit široký výběr z tvorby tohoto umělce, aktuálně žijícího v Berlíně.

První republika (1918–1939) a přítomnost (1989–2018). Číslo 18 jako výchozí bod (1918/2018) a 9 fenoménů v minulosti a dnes. TO mapuje nový brněnský průvodce ke 100. výročí vzniku republiky. TIC BRNO připomíná výročí i dětem. Těm je určen průvodce Frčíme Brnem.

Letos v říjnu se více než jindy obracíme do minulosti. Když vzniklo Československo, bylo Káznici na Cejlu už 134 let. V provozu byla od roku 1784 a její minulost je spojována s nejtemnějšími obdobími naší historie. Dnes jsou v ní pořádány tematické prohlídky a mění se v otevřené a kreativní místo.

Oficiální turistický portál města Brna představuje pozoruhodná místa, výtečnou gastronomii a nevšední zážitky nejen těm, kteří město navštíví, ale i těm, kteří tady žijí. Znáte například Brno jako moravský Manchester?

Tu pravou dušičkovou atmosféru si můžete užít díky speciálním prohlídkám, které připravil TIC BRNO ve spolupráci s týmem kapucínské hrobky. Čekají na vás totiž mimořádné večerní prohlídky dvou podzemních prostor – Kostnice sv. Jakuba a kapucínské hrobky.

Začal nový školní rok a zároveň s ním se v TIC BRNO rozběhly oblíbené prohlídky pro školáky. Díky nim mohou zábavnou formou poznávat Brno a paní učitelky si zatím trošku oddechnou. Dětem totiž s poznáváním města pomohou zkušené průvodkyně,

Osm tisíc spokojených návštěvníků, desítky běžně nepřístupných míst, padesát dobrovolníků. Takový byl festival Open House Brno letos na jaře. A jaký bude příští rok? Ještě lepší! A můžete být u toho nejen v roli diváka.

Po divadelních prázdninách se těším na podzimní kulturu – tak trochu jinak. Zkuste i vy věnovat pozornost malým brněnským scénám, které „dělají umění“ v jiných perspektivách. Stejně jako naše Divadlo Barka, otevřený kulturní prostor Ligy vozíčkářů.

Rád bych pozdravil tímto krátkým textem celé krásné Brno a vybídl jeho obyvatele, aby si vybrali z pestré kulturní (a zejména hudební) nabídky, kterou v posledních letech konečně nabízí.

DIVADLO U STOLU KONČÍ…
4. 10. 2018 - 22. 10. 2018

Brněnské Divadlo U stolu končí a novou sezónu už nezahájí. Ovšem svá představení stále dohrává a milovníci komorního a intimního divadla se mohou ještě v říjnových dnech přijít podívat na některou z inscenací divadla.

Brněnský Dům umění už koncem září zahájil velkou retrospektivní výstavu Jana Steklíka, který bohužel loni v listopadu zemřel. Naposledy jsme měli příležitost vidět některá z jeho děl v blanenské galerii, nicméně v Domě umění jde o jeho první velkou retrospektivní výstavu.

Najstarší medzinárodný festival krátkych filmov Brno 16 už po 59. zaháji 10. októbra štvordenný maratón, plný najnovších i klasických krátkometrážnych diel z celého sveta. Tento rok si diváci budú môcť prvýkrát vybrať z programu hneď na troch projekčných miestach:

Dlouhá punčocha není pouze příjmení smělé Pipi, pod tímto názvem najdete jen pár kroků od Obilního trhu také knihkupectví pro děti a dospívající, které však potěší i dospělé milovníky dětských knih.

Říjen začne pěkně zostra. Hned první pátek v měsíci prožije naše město Noc vědců. Trojice velkých univerzit – Masaryčka, VUT a Mendlovka – spolu s VIDA! science centrem a Technickým muzeem za soumraku předvedou, zač je toho vědy loket.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307