KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

RSS

Brno bude letos v létě příjemné jako vždy. A přesto nové. Zapíše se do paměti. Už první dny poté, co zase můžeme vylézt ze svých nor, naznačují, že pod povrchem doutná energie, která chce ven. Potřebujeme už vyrazit do ulic, za přáteli, bavit se, být spolu, prostě sdílet.

Srdečně zveme na tucet červnových prohlídek! Průvodci TIC BRNO se na vás moc těší a připraven je pestrý mix témat. Stačí si jen vybrat a včas koupit (nebo vyměnit) vstupenku.

Každý jsme jiný. Někdo při poznávání města uvítá větší společnost nebo seznámení s novými lidmi, jiný se rád prochází sám, s partnerem nebo s pár přáteli. Pro ty druhé jmenované jsou tu kapesní průvodci, které TIC BRNO vydává snad v největším sortimentu u nás a jsou k vyzvednutí zadarmo v jeho infocentrech.

Všechno zlé je k něčemu dobré. V prostorách bývalé káznice na Cejlu vzniklo nové brněnské vysílací studio, které v době, kdy stále ještě chodíme ven v omezeném režimu, přináší přímo k nám domů živé koncerty, divadelní představení, přednášky, diskuze a třeba také mše.

Je tady první letní měsíc, který přináší nejteplejší období roku. Někteří se nemohou dočkat vysvědčení a prázdnin vykukujících za rohem, jiní zase dozrávajícího ovoce a košů plných třešní. Mnozí se těší na teplé letní večery, které přímo vybízí k tomu, abychom je strávili někde venku.

„Prozatím stále žijeme, dlouze se procházíme a hledíme na svůj odraz ve výkladech obchodů v městských centrech. V zádech cítíme dech apokalyptického proroctví – které se má naplnit zítra ráno. Epidemie.

V měsíci květnu snad nebyl den, kdy by se něco neotevřelo. Pevně věříme, že otevřeno už zůstane a že se po vytištění tohoto časopisu nebude zase zavírat. Tedy minimálně co se infocenter a památek a restaurací a kaváren a kin a divadel a muzeí a galerií a všeho kulturního a zábavného a krásného týká.

Už jste si určitě všimli, že TIC BRNO letos tahá za nitky textilního průmyslu v Brně a je díky tomu možné poznávat město zase z nového úhlu pohledu. Spolu s dalšími partnery nabízí komentované prohlídky, vyhlídkové jízdy i sérii přednášek. Už jste si někdy dávali sraz u přádelny Eduarda Esslera? Přesně tady začíná jedna z prohlídek industriálního Brna. Ty další začínají u Zbrojovky a na Malé Americe a na vyhlídkovou jízdu minibusem budete vyrážet z náměstí Svobody.

Díky karanténě se prekarizovanost divadelního povolání dostává do širšího povědomí. O to víc pozornosti si podle mě nyní zaslouží tvorba studentů divadelních vysokých škol, kteří se přes tuto nejistotu rozhodli divadlo studovat.

Červen by byl za normálních okolností posledním měsícem jarní klubové sezóny. Letos se však brněnská hudební scéna teprve probouzí z prodlouženého zimního spánku. Vlivem karanténních opatření utrpěly hudební kluby značné ztráty a situace je stále dynamická a vyvíjí se,

Brněnský galerijní život se jen pozvolna vrací do zajetých kolejí. Vzhledem k tomu, že galerie byly uzavřeny, výstavy zrušeny či přerušeny, řada institucí musela výstavní plán úplně přehodnotit.

Ačkoliv již v polovině května mohla otevřít všechna kina v Brně, včetně multikin, divákům se otevřela pouze kina klasická – Art, Lucerna a Scala. Multikina v Brně (Velký Špalíček) i za Brnem (Olympia) se rozhodla vyčkat, až bude možné divákům poskytnout zavedený standard.

Vážení občané Brna, naši cestující. Uplynulé týdny byly velmi náročné. Nikdo z nás nevěděl, do jaké situace vstupujeme, jak je vážná a jak dlouho jí budeme čelit. Bylo třeba přijmout opatření pro ochranu vás, našich cestujících, ale i zaměstnanců DPMB, na kterých závisí fungování městské hromadné dopravy v Brně.

Představte si věc, která dokáže udělat ze ztraceného času dobře využitý, z otravné práce hezký zážitek, zbavit vás výčitek svědomí a navrch ještě příjemně uspat. Je to nějaké kouzlo z pohádek? Ne tak docela. Ta věc se jmenuje audiokniha.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307