KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

RSS

Vánoce, Vánoce přicházejí! A těšit se můžete i na nadílku od Kina Art. Tu tedy pro vás má každý měsíc, ale ta prosincová je obzvláště pestrá a s láskou připravená.

Advent v káznici Výroba adventních věnců, prohlídka Bronxu s rozsvícením vánočního stromu, dva koncerty, dva filmy, dvě divadla i tradiční mše. To vše vás čeká v prosinci v káznici, která žije.

Andreina Sochařská laboratoř Andrea Kaňkovská je výtvarná umělkyně, která má zkušenosti s kurátorstvím, produkcí i tvorbou programů pro veřejnost. Ve svém cyklu Sochařských laboratoří využívá spojení všech těchto dovedností:

Dva dny, sedmdesát zapojených míst, facebooková událost s dvaceti tisíci zájemci a devatenáct tisíc návštěv samotného festivalu. To byl letošní ročník. A jaký bude příští? Ještě lepší! A můžete být u toho nejen v roli diváka.

V roce 2020 se zaměříme na industriál Brno je městem architektury, především té funkcionalistické, městem hudby, jak potvrdilo UNESCO, a městem objevné gastronomie, známé svým kavárenským životem. A tím bude i v roce 2020.

Kouzelná atmosféra, živá hudba, gastronomické požitkářství, zábava pro malé i velké. To jsou Brněnské Vánoce! Na náměstí Svobody vás roztančí živá hudba a potěší Zimní bar a vánoční strom. Dominikánské náměstí bude patřit skvělé gastronomii a dětem.

Máte-li rádi originalitu a Brno, doporučujeme pod stromeček dárky od TIC BRNO. Nikde jinde než u nich nekoupíte tři zbrusu nové knížky o Brně, kolekci puntíkovaných brněnsko-vánočních suvenýrů a svícny ve tvaru dvou zmenšených brněnských ikonických staveb. O co přesně si Ježíškovi napsat?

Brno je městem architektury, hudby a je známé svým pozitivním vztahem ke gastronomii. Právě proto TIC BRNO u Brněnských Vánoc klade důraz nejen na živý hudební program, ale také na kvalitní gastronomii, kterou si letos můžete na náměstí Svobody vychutnat v nových degustačních zónách.

Na útěku před zběsilostí předvánočního shonu, řevnivostí ziskuchtivých řetězců přetahujících se o vaši pozornost a nezastavitelnou lavinou vánočních večírků hledám tentokrát místa, která se nabízí jako alternativa k tomuto všudypřítomnému bláznění, jež zachvátilo celé město.

Jak zní Brno? Otevírám okno a natahuju ruku. Každá vločka je jeden tón. Když mám plné ruce akordů, dávám je zpátky do tepla a zatímco mi zimní melodie stékají po předloktích, venku se probouzí město. Město tak plné hudby a života, že si rovnou nasadím čepici a ponořím se do něj. Pojďte se mnou…

Během adventu si užijte výstavy s celou rodinou. Malé děti potěší ledacos, zato teenageři a dospělí bývají náročnější. Chce to něco zábavného. Něco interaktivního. Něco, co vyzkoušíte na vlastní kůži. Vydejte se na výstavy spojující umění, vědu a technologie. Nejen v Brně ale třeba i v Linci.

Filmový prosinec obvykle v poslední době probíhá ve znamení nových dílů Hvězdných válek a zimních (romantických) komedií. Následující tři tipy se vás pokusí přesvědčit, že možností, na co zajímavého zajít koncem roku do kina, je ve skutečnosti mnohem víc.

Venku leze pod všechny vrstvy oblečení štiplavý mráz a občas začne padat sníh, který se v ulicích města brzy změní v blátivou břečku. Kdy jindy se doma zachumlat pod peřinu s knížkou? V redakci blogu Women of Brno takové trávení zimních dnů milujeme.

Předvánoční období bývá v mnoha ohledech hektické. Proč si od toho všeho neodpočinout na dobrém koncertě? U nás v Café Práh chystáme kromě jiného křest nového alba Země osobité zpěvačky Hany Robinson (16. 12.) a svou novou desku Dej si čas tady představí i brněnská skupina Mošny (14. 12.).

Zima už nepřichází, ale máme ji tady v plné parádě. A že zima ve městě nemůže být pěkná? Může, stačí jen vybrat ta správná místa.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307