KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

Rádi hledáte příběhy, historická data, milujete neobvyklá místa a lákavá témata? Pohled na Brno jako město neobyčejné i každodenně prožívané, utvářené lidskými příběhy, vztahy a vzpomínkami vám zprostředkuje oblíbený cyklus tematických prohlídek.

S festivalem RE:PUBLIKA se na přelomu května a června vypravíme do minulosti. Festival chce myslet a vzpomínat i na ty, kteří netvořili velké dějiny, ale bez nichž bychom neměli naši osobní historii. Sdílejte své osobní fotografie a vzpomínky na www.republikafotky.cz.

Může být prohlídka Brna ještě autentičtější, než když své město ukáží ti, kteří jej mají rádi? Vymysleli jste celkem 18 nových tras a v sobotu 14. 4. budou mít ty vybrané svou premiéru.

Chodíte kolem nich denně a nemůžete se podívat, co se skrývá za jejich dveřmi. Architektonicky zajímavé budovy, kancelářské a administrativní komplexy, industriální stavby, neotřelé vyhlídky. V sobotu 14. 4. se otevře na dvacet zajímavých míst.

Všechno zlé je k něčemu dobré, říká se. Dá se říct, že proklínanému azbestu Brno vděčí za jeden veskrze pozitivní unikát. Má galerie, které jsou otevřeny i v pozdních večerních hodinách. No řekněte, které město to má?

Kino Art přinese i v dubnu projekci na netradičním místě. Obleče se do černé krajky a 30. 4. – u příležitosti pálení čarodějnic – se vydá do podzemí.

V Brně se již osmadvacátým rokem koná prestižní Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER, a to od 17. do 21. 4. Pořadatelem je Divadelní fakulta JAMU v Brně a na jeho organizaci se podílí především samotní studenti.

Noční Brno je živější, než se zdá! Něco temného se děje kolem Zelného trhu, do Labyrintu přicházejí zvláštní návštěvníci. Váš tým má možnost zažít opravdové vyšetřování chladnokrevného zločinu, odkrýt záhadu smrti, v roli zástupce jednoho z pěti upírských klanů.

Stejně jako každý měsíc, tak i v dubnu nevím, na jakou akci v Brně dřív skočit. Tak třeba hned 6. dubna v Kabaretu Špaček budou mít koncert Next Phase. Tuhle kapelu vede její zakladatel klarinetista a saxofonista Pavel Zlámal od nás z JAMU.

Největším dubnovým divadelním lákadlem je pro mě návštěva kanadského improvizátora Lee Whitea. Lee patří ke světové špičce, projel celý svět a mezi 11. a 15. dubnem zavítá poprvé do Brna. V BuranTeatru odehraje dvě představení a povede dva workshopy.

Nová galerie, výstava Anny Martyenko, arteterapeutický workshop – na tyhle výtvarné akce v Brně bych vás ráda pozvala v dubnu.

Koncem dubna se české premiéry dočkají dva tituly, které se – jak už to u podobných typů filmů bývá – v programech kin nejspíš jen mihnou. Kdo zaváhá, připraví se třeba o šanci vidět na velkém plátně první filmy bratří Lumièrů.

Všimli jste si, že v poslední době se častěji nadává na devadesátá léta? Jaká to byla bezectná éra, kdy se zadělávalo na všechno zlé, co dnes ohrožuje národ? My, čtenáři knih, víme, že ne léta, ale konkrétní lidé tvoří zlo.

„Tak co rugby, ještě hraješ?“ Otázka, která žádného amerického fotbalistu nepotěší, ale občas mu ji někdo položí. Výjimkou nejsou ani brněnští Sígři. Oficiální vznik sportovního klubu Brno Sígrs se datuje do roku 2012.

Jak přichází jaro, mám velkou touhu ochutnávat nové věci a užívat si konečně sluníčka. Určitě tedy vyrazím na Festival Ochutnej svět ve dnech 28.–29. dubna na Malé Americe.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307