KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

RSS

Festivalové hity i Terminátor aneb Kino Art v říjnu na Cihlářské
Kino Art

Kino Art se ještě ani nestihlo zabydlet na staronové adrese a už je tu pravidelná dávka podzimních festivalů. Be2Can s artovými filmy, Brněnská 16 s krátkými a Das Filmfest s těmi v němčině. Mimo festivalové programy si v Artu můžete dát například komiksový snímek Joker nebo černou komedii Parazit.

Kam za Budoucnostmi krátkého filmu? Do Brna na Brněnskou 16!

Brněnská 16 není záležitost jen pro obyvatele jihomoravské metropole. Na mezinárodní festival krátkých filmů se sjíždí hosté z celého světa, aby zde představili svůj krátký film bojující o přízeň dvou mezinárodních porot a také festivalových diváků. Autoři soutěžních snímků z České a Slovenské republiky dorazí zejména na první ročník soutěže Československá 16, kam se probojovalo 11 snímků.

Prototyp = netradiční spojení umění, vědy a technologií

Spojení umění, vědy a technologií, umělá inteligence, 3D tisk nebo workshopy a přednášky, které představí vizi budoucí spolupráce zdánlivě oddělených skupin kreativních odvětví. To a mnoho dalšího čeká návštěvníky letošního festivalu Prototyp.

Přenosy z Metropolitní opery s Annou Netrebko i Plácidem Domingem

V říjnu začíná ve Scale další sezona operních přenosů. Osvědčené klasiky i nové inscenace, vždy ale s největšími hvězdami operního světa, to je projekt Met: Live in HD, díky kterému již pět let můžete v Univerzitním kině Scala sledovat repertoár newyorského operního domu.

Brněnské Vánoce Štědrým dnem nekončí

Dynamické náměstí Svobody plné hudby a zábavy a romantické Dominikánské náměstí věnované skvělé gastronomii a rodinám s dětmi – to jsou oblíbené brněnské adventní trhy, které díky velkému zájmu návštěvníků již druhým rokem nekončí před Štědrým dnem, jak bývá zvykem, ale pokračují i po Vánocích.

Oblíbené komentované prohlídky města se konají ještě i v říjnu. A je jich hned devět. Vydáte se na nich za tajemstvími pasáží, za neživou přírodou v centru Brna i za renesancí a funkcionalismem. Pohrnete se sošným Brnem, zjistíte, čím ovlivnil město císař Josef II., poznáte město prostřednictvím výsledků archeologických výstupů a poznáte také odvrácenou stranu Brna.

Brno je město jako žádné jiné. Zčásti za to může jeho poloha – přesně na pupku světa, v průsečíku vinné, pivní a kořalkové zóny, umně balancuje na hranici mezi kosmopolitním velkoměstem a moravskou vesnicí. Zčásti za svou jedinečnost vděčí místním obyvatelům.

Káznice žije a zve na konferenci

Bývalá káznice na Cejlu je místem mnoha nespravedlivě zmařených lidských osudů, ale také unikátním historickým prostorem, který může inspirovat a pozitivně ovlivňovat své okolí i celé Brno. Díky projektu Káznice žije toto místo pamatuje, proměňuje, spojuje, inspiruje a přesahuje. A hlavně žije! Každý měsíc nabízí bohatý (nejen kulturní) program a v měsíci říjnu také konferenci.

Osmdesátky v Brně a sametová revoluce

Pamatujete na osmdesátky? Disco? Trabanty? Plísňové džíny? Z dnešního pohledu by se tato doba už mohla jevit jen jako neonové dobrodružství a hrátky s céčky. Bylo toho však víc – Černobyl, železná opona, kyselé deště nebo soudruzi a soudružky. Vydejte se s námi na cestu zpátky do minulosti a zažijte znovu Brno let osmdesátých. Možná na chvíli zapomenete na současné problémy a začnete se těšit na letošní oslavu 30. výročí sametové revoluce.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307