KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

RSS

Brno bylo prvním městem u nás, na jehož náměstí se objevil vánoční strom. Bylo to před 94 lety a stejně jako tenkrát i letos strom přivezou na Brněnské Vánoce koně. Důvodem je 100. výročí vzniku republiky a stane se tak 17. listopadu.

Jedním z hlavních lákadel Brněnských Vánoc je gastronomie. Klidnějším prostorem pro dobré jídlo a pití je Dominikánské náměstí. V době adventu tady najdete známé a úspěšné podniky z Brna a okolí. Nabídka je moderní, ojedinělá, chutná a rozmanitá.

Náměstí Svobody je přirozeným středobodem Brna. Nejinak je tomu v době adventu. Dynamický a živý „Svoboďák“ je místem setkávání, zábavy a navazování nových přátelství. Najdete tady velké množství stánků, tradiční vánoční strom i netradiční instalaci na kašně.

Bývalá káznice na Cejlu je místem pohnuté historie, ale také unikátním prostorem, který může inspirovat a pozitivně ovlivňovat své okolí i celé Brno. Káznice ožívá díky spolupráci TIC BRNO s občanským sdružením Tripitaka.

Vydejte se s 19. ročníkem QFF Mezipatra za hranice své vlastní imaginace a vykročte tak 16.–23. listopadu spolu s tématem „Mimo realitu“ z limitujících bariér každodenní skutečnosti. Promítat budeme na dvou projekčních místech po celý týden, a to v Univerzitním kině Scala a Kině Art.

Prezentace Brna navenek prostě nemůže proběhnout v klidu. Velkoměstský šmrnc abys pohledal, historie je tak kontroverzní, že radši nevzpomínáme, a ani ten kroj už si neumíme obléct pořádně. Přesto je tu něco autentického, co se těžko definuje a stojí za to prožít.

Poslední letošní výstava v Galerii U Dobrého pastýře nabízí jedinečný vhled do českého vizuálního umění posledních dvou dekád. Činí tak prostřednictvím Divácké ceny, která je udělována v rámci renomované Ceny Jindřicha Chalupeckého. Výstava je i příspěvkem k tématu diváctví a k institucionální kritice.

Podzim je pro někoho obdobím, kdy se zabalí na gauči do deky a srká teplý čaj. Jiný ho zase vnímá jako přehlídku různých krásných barev, do kterých se zahalí příroda. A co na to Kino Art?

S rozjíždějící se divadelní sezónou přibývají představení, která by divák neměl minout. Mám rád, když se divadla pokoušejí uvádět autorské projekty a hry, jež byly vytvořeny přímo pro potřeby dané scény a konkrétní doby. Je to dosti riskantní a obtížná disciplína, ale nesmírně důležitá a cenná.

Je tu podzim. Sezóna opalování, hudebních festivalů a venkovních party definitivně skončila. Střídá ji koncertní horečka. Kapely vydávají nová alba a vyráží na turné. Listopadová dramaturgie klubů nabízí ta největší jména.

Kam na výstavu? Letenky nebyly nikdy levnější, z letiště Uberem do Airbnb a pak do fronty před galerii. Můžete vidět za pár hodin a pár tisícovek jakoukoli výstavu na planetě. Tak, teď „babo raď“.

S devatenáctým ročníkem Mezipater vykročíme ven z limitujícího území reality a ponoříme se do světa imaginace. Letošnímu filmovému výběru vévodí filmy kladoucí důraz na styl a zapojování nerealistických prvků, jež narušují fikční svět snímků.

Pečení kváskového chleba je radost. Mouka, voda, kvásek, sůl, trocha trpělivosti a výsledek, který potěší vás i vaše blízké. Navíc je takový proces až neobvykle napínavý. Proč v rubrice o knihách začínám receptem na chléb?

Letošní podzim je hudební a vzpomínkový. Sto let od založení Československa je dost dlouhá doba na to, abychom mohli zhodnotit, co všechno se za danou dobu změnilo. A právě o pohled nazpět se snaží cyklus akcí (K)roky naší minulosti na Mendelově univerzitě.

Z městských center definitivně zmizely zahrádky. To je důvod ke smutku, pokud tedy zrovna nejste v Brně. Máte-li štěstí a v Brně jste, není to fakt, který by vás měl uvrhnout do hluboké podzimní deprese, ale výzva.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307