KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

RSS

TIC BRNO provozuje turistická informační centra s nabídkou, jaká uspokojí i domácí, kteří znají Brno jako své boty. Nemusíte mít nutně zájem o komentované prohlídky, internet zdarma nebo vstupenky na kulturní akce, i když i ty se jistě můžou hodit.

V březnu se můžete těšit na Ponrepo v Artu – přehlídku digitálně restaurovaných filmů Národního filmového archivu, která nabídne projekce klasických československých snímků.

Výstava má jednoduché východisko: modrou barvu. Zdánlivě jednoduché, protože nabízí široký okruh nanejvýš aktuálních významů a souvislostí.

Brněnský videoherní festival Gamer Pie otevírá brány svého čtvrtého ročníku 28. března. Po loňském vyprodaném festivalu se Gamer Pie vrací do Impact Hub Brno, do kterého zavítá tradiční porce témat z oblasti herního průmyslu, kultury a akademie mající za úkol představit svět videoher široké veřejnosti.

Víte, že Brno je Mekkou elektronových mikroskopů? Ročně se jich v moravské metropoli vyrobí přibližně třetina celosvětové produkce. Využijte jedinečné příležitosti a prozkoumejte až milionkrát zvětšený svět. Navštivte v půlce března již čtvrtý ročník Dnů elektronové mikroskopie.

Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER se blíží! Jubilejní 30. ročník tohoto festivalu, který je pořádán Divadelní fakultou Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, se uskuteční od 31. března do 4. dubna.

Při zapsání do Sítě kreativních měst UCCN bylo Brno oceněno za svou mimořádnou rozmanitost hudební nabídky a propojení s okolním regionem, který má sám o sobě bohatou hudební tradici vyrůstající z folkloru. Proto není náhodou, že brněnský hudební rok 2020 začal fašankem.

Architektura je uměním, které výrazně ovlivňuje tvář světa, nelze se jí vyhnout, nelze ji nečíst, nevidět, neslyšet a necítit. Přesto je většina zajímavých architektonických objektů člověku nedostupná a vzbuzuje tak zvědavost, touhu poznat smysl jejich existence i zevnitř.

Vypadá to, že v Brně po plesové sezoně nastala sezona festivalů, alespoň v divadlech. Hned první březnový víkend proběhne v Polárce Festival pro zavěšenku, v BuranTeatru uspořádají dle jejich slov „něco jako festival“

Tradiční jazzová přehlídka JazzFestBrno letos roztáhla křídla skutečně do celého jara a chystá i dva výrazné dozvuky na květen a červen v podobě koncertů charismatické zpěvačky Lizz Wright s Filharmonií Brno a dvacetinásobného držitele ceny Grammy Pata Methenyho.

Vzhledem k tomu, že nás v Brně čeká několik nových výstavních projektů a výstavy, které právě probíhají, již za dobu jejich trvání museli jistě všichni vidět, dovolím si kromě doporučení chystaných výstav brněnských i jeden tip z nedaleké Bratislavy.

Od 1. do 3. dubna proběhnou v brněnském Kině Art tradiční regionální ozvěny Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest. Šesti vybraným filmům, které se budou promítat ve třech festivalových dnech, vévodí čerstvá novinka kontroverzního režiséra Romana Polanského Žaluji!

Všichni máme oblíbené spisovatele. Autory, u kterých máme jistotu, že nám naservírují správný koktejl nápadů a myšlenek, napětí a laškování, smíchu a slz. Občas ale každý z nás dostane chuť zkusit něco nového. Třeba podpořit mladého začínajícího autora z našich luhů a hájů. Jenomže kterého?

Pranostika „Březen – za kamna vlezem“ dává tušit, že tento měsíc úplně nepřeje outdoorovým aktivitám. Proto bych doporučení kam v Brně pro měsíc březen rád stočil k tématu objevování a vzdělávání, které je mi jako vysokoškolskému pedagogovi

Sklenice se pomaličku plní potůčkem vína, mění se v tůňku plnou vůní a chutí s různými barevnými odlesky na hladině. Zkuste jí zakroužit a narušit klidnou hladinu vlnami, jež na stěnách skla vytvoří krásné gotické klenby. Ač si to někdy neuvědomujeme, vypráví nám každé víno svůj vlastní příběh.

Od konce 18. století až do roku 1956 sídlil v objektu dnešní Káznice soud a (politická) věznice. Stavba tak pamatuje všechny mocenské režimy. Velkorysý hektar plochy Káznice je rozložen kolem tří dvorů orámovaných dvěma ulicemi.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307