KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

Hůře vidí, ale o to lépe slyší a muzicírují. V květnu se v Brně již podevětadvacáté potkají nejen spolu, ale i s vámi. Nevidomé a slabozraké děti a mládež vás zvou na řadu vystoupení, proběhne zážitkový den pro veřejnost a vyvrcholením festivalu bude benefiční koncert, jehož výtěžek půjde sdružení Vodící pes z.s.

Oblíbená Brněnská muzejní noc, během níž mohou lidé putovat po městě a navštěvovat galerie, muzea ale i jiné, jindy méně dostupné instituce, proběhne letos v sobotu 19. 5. a zapojí se do ní 27 kulturních institucí.

Ať je pro vás symbolem lásky srdce nebo něco jiného, v Brně si přijdete na své. V informačních centrech TIC BRNO najdete zbrusu nová trička se srdcem, které navrhl TIMO – brněnská streetartová legenda, nebo černé kondomy inspirované brněnským časostrojem.

Brněnská superstar, drak, se dočkal své verze 2018. Zbrusu novou kolekci suvenýrů s jeho originálním vyobrazením si můžete prohlédnout a zakoupit ve zcela novém Informačním centru pod krokodýlem. Protože, snad neprozradíme žádné tajemství, brněnský drak je vlastně krokodýl.

Devatenáctého května se neoplatí jít vůbec spát. Proč? Brněnská muzejní noc nabízí pestrý program a v Galerii TIC bude možné zažít výstavy zaměřené na film, text a apokalypsu – Začátek je také konec, Measuring Earth a Záře, ale i mnoho jiného.

Všichni doufáme, že květen bude teplý. Abychom to pojistili, připravili jsme pro vás přehlídku Teplé jaro, které na čtyři dny dá prostor queer filmům, a taky přehlídku filmů ze slunného jihu Balkanfilm, která proběhne hodně jarně v Lužánkách.

Nemusíte být zrovna upíři, abyste ocenili mikroklima brněnského podzemí. V Brně hned po zimě začíná léto, tak se chládek bude hodit. Přeneseme vás do detektivního dramatu a donutíme vás vydat ze sebe to nejlepší.

V květnu se možná zdá, že po zimě přišlo léto. Ale v dubnu bylo jaro…

Nejenže v květnu je již jaro v plném rozpuku, ale když se dívám po brněnských „hudebních květech“, je také z čeho vybírat – tato „hudební louka“ je vskutku rozkvetlá. Bohužel sám nemám tolik prostoru a možností, abych natrhal „pořádnou květinu“, ale alespoň bych si rád přivoněl k některým z nich.

Pokud máte rádi divadlo a navíc rádi objevujete jeho nové formy, pak se máte v květnu rozhodně na co těšit. V rámci mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno totiž přijede populární Divadlo bratří Formanů se svojí nejnovější inscenací Deadtown! A k vidění toho bude mnohem víc…

Za okny se sluní duben coby příslib stejně naladěného května. Láká to spíše k orosenému poháru na zahrádku či za město.. co nám teď mohou nabídnout umělým světlem ozářené jeskyně umění? Leccos zajímavého.

Na začátku května nám v Brně vyraší pěkně ambiciózní počin. Řeč je o prvním ročníku festivalu Serial Killer zaměřeném na seriály a minisérie. Je evidentní, že v posledních letech zažívá kvalitní televizní i internetová seriálová tvorba značný boom,

Hlavní pozornost milovníků literatury a aktuálního dění kolem ní v květnu zpravidla poutá pražský Svět knihy. Letos to bude ve dnech 10.–13. května již 24. ročník, jehož hlavním tématem bude komiks. Atmosféru tohoto literárního hemžení mám sice ráda, ale je to trochu hektický mumraj.

Skloubit zábavu se vzděláváním není vždycky jednoduché – jako pedagog a dlouholetý ředitel střední školy o tom vím své. O to větší mívám radost, když se něco takového podaří. Proto v programech vždycky pátrám po zábavných a zároveň přínosných akcích, na které můžu lákat i své studenty.

Léto začalo o něco dříve, než jsme možná čekali. A květnové festivaly gastronomie, hudby a zábavy nám jdou přímo na ruku. Někomu stačí jen tak posedět s přáteli v Lužánkách u kotlíkového guláše, jiný se raději, aniž by musel opustit stíny stromů brněnského parku,

Ať přijdete na největší oslavu století kdykoliv, vždy něco pozoruhodného zažijete. Připraven je pestrý program pro milovníky umění i sportu, děti i dospělé, příznivce potravy gastronomické i té duševní.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307