KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

RSS

Leoš Janáček je ve světě jedničkou mezi českými operními tvůrci a řadí se mezi dvacet nejhranějších světových operních skladatelů. TIC BRNO se snaží o to, aby se o něm dozvědělo co nejvíc Brňanů i těch, kteří Brno navštíví. Janáček tak má díky TICu vlastní web a originální kolekci suvenýrů, naučnou stezku

Už je to více než rok, co bývalá káznice na Cejlu ožívá množstvím kulturních a společenských akcí a nejinak tomu bude i v září.

Kino Art vyráží do nového školního roku s cyklem Umění na plátně. V rámci chystaného cyklu vám představí snímky o světoznámých stáncích umění či uznávaných osobnostech výtvarné scény včetně ukázek jejich ikonických i méně známých děl.

Aktuálně jsme svědky údajně největšího sucha za posledních 500 let. Voda se objevuje ve všech mytologiích, snech a výkladech jako důležitý prvek symbolizující život, city a jistý druh nekonečna. I sondy vyslané do vesmíru hledají na planetách vodu, protože je nadějí,

Ani letos nepřijdete o Váš oblíbený festival, korona je na něj totiž krátká. Na konci září se můžete opět těšit na třetí ročník mezinárodního festivalu seriálů, který Vám exkluzivně přinese ty nejlepší a nejzábavnější novinky z evropské seriálové tvorby.

Dny evropského dědictví jsou celorepu- blikovou akcí, která každoročně otevírá co nejvíce zajímavých a výjimečných architektonických, archeologických a sakrálních památek, muzeí, galerií a knihoven, technických památek a militarií, budov, objektů i dalších prostor.

Největší architektonická akce na světě se koná na všech kontinentech kromě Antarktidy a letos potřetí i v Brně. Stejně jako ostatní pořadatelé narazili i ti brněnští na jaře na koronavirus. Rozhodli se udělat festival on-line a byli s tím v síti Open House první na světě.

Ani na podzim TIC BRNO nezapomíná na ty, kteří se rádi projdou městem a něco nového se dozví. Navíc odpadnou letní horka a do zimy je ještě daleko, takže je ideální čas vyrazit ven. Součástí tematických prohlídek jsou seniorské čtvrtky i témata pro děti.

Projekt Brno INdustrial je v plném proudu. U komentovaných prohlídek dochází k navyšování kapacity, aby se dostalo na všechny, otevřena pro vás byla zbrusu nová Industriální stezka u řeky Svitavy, vydány byly industriální noviny plné zajímavostí,

Projížďky minibusem nejsou jen vyhledávanou turistickou atrakcí, ale také oblíbenou kratochvílí Brňanů. Není nad to hezky z pohodlí minibusu poznávat své město a během dvou hodin vidět to, co byste pěšky obcházeli celý den. A navíc se zajímavým výkladem průvodce.

Září je nejen začátkem školního roku, ale pro většinu divadel měsícem, který otevírá novou divadelní sezónu. Stejně jako kvalitní vzdělání, může nás i poctivé divadlo vnitřně kultivovat a rozvíjet. Stačí ho k sobě jen pustit. A k tomu máme v Brně dostatek příležitostí!

Kam v Brně s Plum Dumplings? Letos se v Brně i navzdory koronakrizi roztrhl s koncerty doslova pytel a člověk měl během srpna částečně šanci přímo v ulicích vidět to, co zmeškal na festivalech.

Jestliže 6. ročník festivalu představil Janáčkovo jevištní dílo v celé jeho šíři, letošní Janáček Brno se 28. 9.–16. 10. vydá po stopách překotného vývoje v hudbě a umění vůbec na přelomu 19. a 20. století. Během téměř tří týdnů nabídne festival vynikající operní inscenace,

Letošní přelom léta a začátek školního roku se mi zdá neskutečně napínavý. Nejenže hrozí další vlna nošení roušek na veřejnosti, ale hlavně je na období podzimu přetlak kulturních akcí. Koncerty, výstavy i festivaly, které měly proběhnout na jaře,

Podzimní kinonabídka je nejistá. Kdykoliv se může smrsknout z plánovaných šestadvaceti titulů na tragickou březnovou nadílku. Této obavě vzdorují dva blockbustery – Mulan a Kingsman: První mise, skupina artových snímků, několik romantických titulů a jedenáct českých filmů (spolu s jedním slovenským).

Špičkové akce tohoto měsíce se ponesou v duchu introspekce a hloubkových průzkumů do podstaty vlastních žánrů – bude divadlo o divadle a hudba o hudbě.

Náročný projekt rekonstrukce bazénu v expozici ledních medvědů je u konce. Samice Cora se tak může těšit z větší plochy i hloubky nové vodní plochy. V Zoo Brno máte také poprvé v její historii možnost vidět mládě pandy červené.

V nepřeberném množství volnočasových sportovních aktivit se v poslední době často skloňuje jóga. Staroindické duchovní cvičení má téměř 3 000 let starou historii, existuje v mnoha podobách a už zdaleka neláká pouze nadšence pro exotiku a ezoteriku.

Přinesla jsem si domů hromádku knih a váhala, do které se pustit. Mohlo jít o cílený výběr autora, žánru, někdy, přiznejme si, i tloušťky knihy. Odolala jsem pokušení nahlédnout, zda mne naláká krátká anotace. Byl to obal knihy s ilustrací, která mne zaujala svou vlídností,

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307