KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

RSS

TIC BRNO nabízí pořadatelům kulturních a společenských akcí možnost koordinovat termíny pořádání. Znáte to, někdy se na jeden den sejdou desítky akcí a některé pak zejí prázdnotou, což je škoda. Využijete-li možnost koordinovat termíny, určitě neprohloupíte.

Začátek roku je ideální na plánování. Kalendárium 2020 nabízí přehled významných akcí roku, které byste si neměli nechat ujít. K dispozici bude v informačních centrech TIC BRNO od 17. ledna. Téměř stovka akcí je v něm chronologicky seřazena, opatřena krátkou anotací a informací o webových stránkách, kde najdete víc.

Všichni to známe. Do nového roku vstupujeme po vánočních svátcích pocitově plnější a vyhledáváme fyzické aktivity. Jednu speciální nabízí i TIC BRNO. Pečuje totiž mimo jiné o Labyrint pod Zelným trhem a Starou radnici. Pokud si dáte obě památky za sebou, překonáte převýšení 71 metrů a zdoláte 558 schodů.

V polovině ledna se na brněnském výstavišti sejdou milovníci cestování a objevování. Svoje tradiční místo tam bude mít i společný stánek Brna a Jihomoravského kraje s nabídkou témat, která budou hýbat metropolí a krajem v roce 2020.

Na první food festival roku 2020 se můžete těšit hned v lednu. Pavilon F brněnského výstaviště se totiž promění ve velkou přehlídku regionální kuchyně i mezinárodní gastronomie.

Mistrovství světa silničních motocyklů se letos pojede popětapadesáté a jako Velká cena České republiky, resp. Československa, už posedmdesáté. Je dobře, že nám pořadatelství zůstalo a závod se nemusí stěhovat do Maďarska, které si dělalo naděje. Velká cena patří do Brna stejně jako výstaviště nebo Špilberk a dělá mu věhlas po celém světě.

Do roku 2020 Art vykročil s nabitým filmovým plánem. Bude pokračovat v typické dramaturgii tvořené mixem inteligentního mainstreamu, současných artovek a festivalů, občas okořeněných nějakou netradiční projekcí, filmovými nebo herními kvízy a těšit se můžete i na oblíbené promítání pro rodiče s dětmi a odpolední projekce v rámci Kina Siesta!

Instalace se skládá z analogové fotorealistické kresby tužkou, umístěné v muzejní vitríně připomínající sarkofág. Druhým ústředním bodem je CGI (computer graphic interface) animace s tématem fiktivního virtuálního prostředí, tzv. Zóny, inspirované zborceným a zároveň zázračným místem bratrů Strugackých a Andreje Tarkovského.

Bývalá káznice na Cejlu ožívá díky nové dramaturgii. K zavedeným komentovaným prohlídkám přibyl nový koncept, který má za cíl s citem redefinovat a rozšířit účel tohoto místa. Umožňuje dát bývalému sirotčinci a vězení nový smysl.

Michal Orsava Reklamní režisér, scénárista, kreativec a videokouzelník, který vykouzlil přes 20 milionů zhlédnutí. Kromě virálních videí (Harry Potter a Kámen mudrců, Návrat do budoucnosti České republiky, Sám doma s Donaldem Trumpem… ) se zabývá reklamními spoty,

Pokud vás láká divadlo vhodné pro anglicky mluvící, tak Husa na provázku uvede 31. ledna inscenaci Hráč s anglickými titulky nebo se nechte pozvat na představení improvizační skupiny The Randoms, která hraje v ArtBar Druhý pád v angličtině každý měsíc.

Písničkářství má u nás svou dlouholetou tradici a stále se mu daří. Žánr pramenící ze skromných aranží a často komorních až intimních vystoupení sice nenabízí velkou pódiovou show, ale vrací hudební zážitek zpátky ke kořenům, tedy k pocitům a sdílení prožitků.

Halina Pawlowská doporučuje pouze lehko splnitelná novoroční předsevzetí, protože po náročných se tloustne. Takže když výbuchy domácí pyrotechniky nad obcí Ludíkov v Moravském krasu ohlásily příchod roku 2020, skálopevně jsem se odhodlal, že v lednu oběhnu všechny výstavy v Brně, které jsem v loňském roce nestihl.

Kino nedělají jen filmy, kino je chvíle klidu i napětí, velká krabice popcornu, setkání s oblíbenými postavami, smích napříč sálem, zadržený dech vašeho souseda… Kino je rituál. Trailery dohrály, reklamy končí, světla zhasínají. Jdeme na to.

Knihy jsou vděčným dárkem a knihomolové mi dají za pravdu, že se jim po Vánocích prohýbají poličky. Můžeme se ponořit do tolika žánrů, stačí jen pomyslet! A protože zima je časem fantazie, kdy nad hrnkem horkého čaje přemýšlíme o Ledové královně, zabrousím dnes s vámi do tajů fantastiky.

Není jednoduché psát otvírák na téma „nový rok“. Dárky jsme si rozdali, štěstí a zdraví popřáli, většina z nás vydýchává svátky koncentrovaného cukru a přepáleného tuku. I když, proč ne… pro mnoho z nás je to symbol štěstí.

Dietní šílenství s počítáním kalorií odstartovalo. Lidé okupují posilovny, aby brzy nato zjistili, že unáhlená novoroční předsevzetí stejně pověsí na hřebík. Zkuste to letos jinak! Naučte se vychutnávat dobré jídlo s přáteli a spěchat pomalu! Vždyť jižané to úspěšně praktikují, jak je rok dlouhý.

Brno je městem architektury, především té funkcionalistické, městem hudby, jak potvrdilo UNESCO, a městem objevné gastronomie, známé především svým kavárenským životem. Do roku 2020 vstoupí se zbrusu novým hudebním průvodcem, v oblasti architektury se bude TIC BRNO soustředit na tu industriální

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307