KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

RSS

TIC BRNO je zásadním hráčem na poli kultury, propagace a oživování veřejného prostoru města Brna. Zajišťujeme řadu služeb pro Brňany i návštěvníky města, provozujeme pět informačních center, staráme se o návštěvnický servis a spravujeme úspěšný turistický portál GOtoBRNO.cz.

Jste skleroTIC? Vyzvedněte si Kalendárium TIC.

Začátek roku je ideální na plánování. Kalendárium 2019 nabízí přehled významných akcí roku, které byste si neměli nechat ujít. K dispozici bude v informačních centrech TIC BRNO od 17. ledna. Téměř stovka akcí je v něm chronologicky seřazena.

Pořádáte akci? Zkoordinujte se s ostatními!

TIC BRNO nabízí pořadatelům kulturních a společenských akcí možnost koordinovat termíny pořádání. Znáte to, někdy je v jeden den desítka akcí a některé pak zejí prázdnotou, což je škoda. Využijete-li možnost koordinovat termíny, určitě neprohloupíte.

Druhá polovina ledna patří v Brně již tradičně veletrhům GO a REGIONTOUR. Ty se budou konat na brněnském výstavišti od 17. do 20. ledna a opět budou místem setkání široké veřejnosti i profesionálů v cestovním ruchu.

Je super mít malé artové kino přímo v centru města. A navíc obklopené výstavami současných výtvarných umělců. Původně nouzové řešení pro dobu rekonstrukce budovy Kina Art na Cihlářské se stalo úspěšným nejen pro Kino Art, ale i pro Galerii TIC. A proto se na toto jedinečné spojení můžete těšit i v tomto roce!

Do konce března je na výstavišti v Brně v prostorách pavilonu C otevřena jedna z nejúspěšnějších výstav světa – Titanic. Díky originální expozici se návštěvníci ocitnou na palubě legendárního plavidla, které před více než sto lety kleslo na dno Atlantského oceánu.

V posledních letech provází Velkou cenu nezvyklé komplikace, stát se nemá k uhrazení slíbené dotace a zazněly i hlasy, že by se měla úplně zrušit. Největší sportovní podnik u nás je přitom s Brnem spojený již téměř 70 let a je tak už součástí našeho kulturního dědictví.

280 let od slavné londýnské premiéry – na den přesně – uvede Czech Ensemble Baroque v brněnském Besedním domě nové nastudování famózního Händelova oratoria Saul, a to ve spolupráci se špičkovými světovými pěvci Andreasem Schollem a Adamem Plachetkou v hlavních rolích.

Do Brna se dostanu mnohem míň, než bych ráda, takže moje přání navštívit brněnská divadla roste úměrně s tím, kolik mi toho uteče…

Uplynulý rok byl pro moji kapelu Nevermore & Kosmonaut ve znamení intenzivní práce na hudebním albu Bleděmodré město, které je celé inspirováno mým domovským městem Brnem.

Vybrala jsem pár tipů, jež nepředstavují plný výčet skvělých výstav, které lze aktuálně v Brně vidět, ale jsou pro mne silné a souzní s mým malířským naturelem…

Začátek roku svádí k zamyšlení. K bilancování roku předchozího a k výhledu do roku nadcházejícího. Proto vás tentokrát nezvu přímo do kina – na film, ale podíváme se na kinematografii prostřednictvím literatury věnované filmu a audiovizuální kultuře.

Rok 2018 byl v Knihovně Jiřího Mahena mimo jiné ve znamení otevírání zcela nových či zrekonstruovaných provozů, a to hned v několika městských částech – Bystrc, Husovice, Nový Lískovec a Ořešín. Z mnohdy omšelých objektů se podařilo vytvořit elegantní krásky,

Nový rok je vždy jako nepopsaný list papíru, čekající, až ho zaplníme. Patří-li mezi vaše přání více času stráveného s blízkými, aktivní odpočinek a také rozvoj vašich schopností a zájmů, z programu brněnských a kulturních institucí pro rok 2019 budete mít radost. Zaručeně si vyberete už v lednu!

Řada lidí má leden spojený s nákupem permanentky do posilovny a s dietou, ke které se dobrovolně přihlásili ještě v době, kdy jejich břicha plnilo cukroví, těžký bramborový salát a pečená kachna. A ti stejní lidé často bláhové novoroční předsevzetí nedodrží.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307