KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

RSS

Přelom roku je obdobím rekapitulace a hodnocení. Pro nás v TICu navíc nekončí jen prazvláštní rok 2020, ale rekapitulujeme hned pět let. Pět let, které má za sebou ve funkci ředitelka Jana Janulíková. Za těch pět let jsme nad rámec základu, kterým je poskytování informací a servisu konzumentům města, realizovali široké portfolio činností a projektů, jež směřují k naplnění dlouhodobé vize: Brno.

Je to tu! Již třetí trochu jiný brněnský průvodce je na světě. Je jiný, je autentický. Autentickými průvodci se TIC BRNO chce podělit o jiný pohled na Brno a ukázat návštěvníkům jeho skutečnou, nepřikrášlenou tvář. Jde o výjimečné publikace, které jsou užitečné jak pro ty, kteří se tady zastaví jen na skok,

Kromě tří autentických průvodců najdete v nabídce publikací TIC BRNO taky spoustu dalších knížek o Brně či jeho osobnostech. Některé potěší milovníky designu a architektury, jiné nadšence do historie, gastronomie a hudby. V nabídce je taky originální, ryze brněnský komiks nebo dokonce Kniha roku 2019!

Gourmet Brno je průvodcem pro každého, kdo se chce zorientovat v gastronomické nabídce města Brna. A v roce 2020 byl, jak jinak, jiný… Hodnocení jako takové proběhnout nemohlo, a tak se TIC BRNO soustředil na propagaci aktuálních nabídek gastronomických podniků a jejich příběhů.

Spolek Tripitaka působí v prostorách bývalé káznice na Cejlu od léta 2018. Společně s TIC BRNO a za pomoci dalších partnerů se v jejích prostorách snaží pod značkou Káznice žije budovat svébytné kulturní a komunitní centrum. Během necelých dvou let se jej podařilo dostat na kulturní mapu Brna.

Nový rok svádí k přemítání nad nesplněnými předsevzetími, úvahám nad množstvím snědeného vánočního cukroví i k přemýšlení nad uplynulým obdobím. Tentokrát vynechme negativní rekapitulaci a naopak si připomeňme, co všechno se povedlo!

Současná omezení provozu kulturních zařízení, včetně galerií, mají veskrze negativní dopady: Galerie TIC jsou nuceny řešit permanentní úpravu programu, došlo k omezení výstavní spolupráce s umělkyněmi a umělci, kteří tak přichází o nezanedbatelnou existenční podporu i pracovní motivaci,

Současná nejistá situace divadlu příliš nepřeje, ale v Divadle Bolka Polívky věříme, že léto by mohlo být k živé kultuře příznivější. Mám radost, že se nám podařilo dát dohromady pestrý program Letní scény Divadla Bolka Polívky, kterou i v roce 2021 uvedeme hned ve třech zajímavých lokalitách

Byl to dlouhý rok pro všechny. Pro hudebníky, kapely a zpěváky obzvlášť. Za běžných okolností bych zval na koncerty a akce brněnského kulturního života, vzhledem k současné situaci však tento život hibernuje. Každá kapela žije hlavně pro živá vystoupení.

Tak nás opět zavřeli, vzdychli si mnozí divadelníci, galeristé, muzejníci a vůbec lidé pracující v kulturní branži v polovině prosince. Tak já opět propásnu výstavu Moravského zemského muzea Ondřej Sekora: Mravenčí a jiné práce, vzdychla jsem si.

V novém roce se určitě projeví několik loňských událostí, u nichž není pochyb, že budou mít výrazný dopad na globální audiovizuální trh. V USA došlo 7. srpna ke zrušení tzv. Paramountského výnosu (z května 1948). Rozhodnutí uvolnilo ruce hollywoodským studiím

Přivítali jsme nový rok 2021. Věříme, že přinese zklidnění, uzdravení a lásku. V době od 1. do 24. ledna se s radostnou zvěstí a nadějí přidává i tradiční Tříkrálová sbírka. Zapojit se můžete letos poprvé i on-line.

Otázka by měla spíše znít: Proč by mělo město Brno, ale nejen ono, podporovat existenci hvězdárny? Proto, aby se pomocí teleskopů s výkonnými detektory na Kraví hoře rozlouskávala pravidla přírodních zákonů? Nebo proto, aby tamní hvězdáři sestavovali horoskopy pro nejvyšší zastupitele města Brna?

Knihy jsou pro mě předměty potěšení a krásy. Je rozkoš jimi byť jen listovat. Čtu hodně od dětství. Jako dítě jsem snila o báječných dobrodružstvích, ve kterých jsem pochopitelně byla hlavní hrdinkou já. To samozřejmě vždy neklapalo podle mých představ, a tak jsem si o dobrodružstvích převážně četla.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307