KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

Ať přijdete na největší oslavu století kdykoliv, vždy něco pozoruhodného zažijete. Připraven je pestrý program pro milovníky umění i sportu, děti i dospělé, příznivce potravy gastronomické i té duševní.

Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ, Poddukelský umelecký ľudový súbor – PUĽS nebo Folklorní soubor Dolina budou k vidění v Brně v období od 13. do 17. června v rámci 21. ročníku letních folklorních večerů F SCÉNA 2018.

Maraton hudby Brno je dynamicky se rozvíjející multižánrový festival, který do Brna přináší úplně nový koncept a během dvou let své existence se stal největším letním hudebním festivalem v Brně. Letos od 9. do 12. srpna nabídne 7 scén:

Podle nejnovější statistiky zveřejněné na portálu operabase.com se Janáček v posledních pěti sezónách řadí mezi dvacet nejhranějších světových operních skladatelů a ve světě je jedničkou mezi českými operními tvůrci. Brno se ke svému skladateli hrdě hlásí!

Petr a Pavel, Janové, Jakub, Michal, Marie. Nejedná se jenom o tradiční jména, ale také o postavy svatých, jimž jsou zasvěceny chrámy v Brně, otevírají své brány návštěvníkům.

Multižánrový festival UPROSTŘED tady s vámi bude celé léto již podruhé. Jedná se o festival nezřizované kultury, který se letos ve veřejném prostoru centra Brna koná od 1. června do 1. září. Zahajujeme jej spoluprací s výtvarníky na akci OPEN STUDIOS: BARACK 24 AFTERPARTY.

Společně se zahájením Festivalu RE:PUBLIKA odstartovala unikátní výstava ALFONS MUCHA: DVA SVĚTY, která přináší jedinečnou kombinaci dvou protipólů tvorby secesního malíře Alfonse Muchy – majestátní cyklus Slovanská epopej a sbírku plakátů.

Současná informační a technologická akcelerace společnosti vyvolává potřebu nové identity i stability. Výstava multimediálního umělce Jiřího Suchánka představí soubor objektů pracujících s tématy narušené stability, přehlcení smyslů a ztížené orientace.

Další netradiční projekt Kina Art je zde! Tentokrát se 9. června v rámci brněnského Ghettofestu vydá do prostor bývalé káznice na Cejlu. Čeká vás film sevřený do depresivních stěn, oscarové dílo Miloše Formana Přelet nad kukaččím hnízdem.

Červen by mohl svádět k letní „předdovolenkové“ letargii, ale brněnské (hudební) kultury se to zjevně netýká. U nás ve filharmonii se tento měsíc každoročně nese ve znamení festivalu Mozartovy děti, který vedle řady vystoupení dětských souborů na náměstí Svobody

Kam v červnu do divadla? Do divadla už nikam – do divadla jsem chodil celou sezónu, teď už jen na Jakubák Na stojáka, vystát si frontu na Chotěboř, říkám si. Je sice po čertech dlouhá (ta fronta), ale taky nádherně studená a osvěžující (ta Chotěboř), říkám si. Do divadla zase až v září, říkám si…

V Domě umění na Malinovského náměstí otevřeme v polovině června výstavu výrazných uměleckých osobností, často světového významu, která nese název Artspace Germany.

Jestli se v něčem míjím s vlastní dcerou, tak je to filmové diváctví. Že nemá zájem o mé oblíbené filmy, chápu. Nepřestává mě ale udivovat, že má od základu odlišné divácké nároky a očekávání.

V červenci v Brně podevatenácté proběhne Měsíc autorského čtení, literární festival, který se rozšířil do dalších čtyř měst (Lvov, Košice, Ostrava, Wroclaw) a stal se tak jednou z nejdůležitějších evropských literárních událostí vůbec.

Dětské muzeum při Moravském zemském muzeu vzniklo jako první muzejní pracoviště zaměřené na práci s dětskými návštěvníky a návštěvníky se specifickými potřebami u nás.

Léto začalo o něco dříve, než jsme možná čekali. A červnové festivaly gastronomie, hudby a zábavy nám jdou přímo na ruku. Někomu stačí jen tak posedět s přáteli v Lužánkách u kotlíkového guláše, jiný se raději, aniž by musel opustit stíny stromů brněnského parku,

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307